Saturday, 18 July 2015
26 November 2021
هفت‌سنگ

«بازی بدون متن»

2012 September 30

رضا حاجی‌حسینی/ رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

گاهی می‌شود بدون متن بازی کرد. آن‌ها که اهل تاتر هستند، این بازی بدون متن را با «بداهه سازی» و «بداهه پردازی» می‌شناسند. بازی بدون متن ما اما با وجود آن‌که به تاتر مربوط است، داستانش فرق می‌کند.

ماجرا از این قرار است که یکی از اولین دوستان راوی هفت‌سنگ در دانشگاه، در رشته‌ی تاتر، «علی‌رضا مقدم‌زاده» بود. ما ورودی سال 1378 بودیم و مثل همه‌ی دانشگاه‌های دیگر، معروف به هفتاد و هشتی‌ها. امروز که آن روزگار را دوره می‌کنیم، می‌بینیم که در مقایسه با امروز عجب روزهای نازنینی بودند. پر از شور، شادی، امید، اشتیاق و … که این همه این روز‌ها خیلی کم‌تر در میان دانشجو‌ها پیدا می‌شوند. خلاصه ما و یکی دو نفر دیگر شدیم رفیق هم‌دانشگاهی. صمیمی و نزدیک بودیم اما کارمان به گرمابه و گلستان نرسید!

آقای مقدم‌زاده گرایشش شد «طراحی صحنه» و حالا به قول خودش مرد «مداد و خط‌کش» است و متفاوت می‌داند خودش را با ما «مداد و کاغذی‌ها». این است که بازی‌اش هم گویا فرق می‌کند.

علی‌رضا از تهران یک بازی بدون متن فرستاده. به این ترتیب که زحمت کشیده و صدایش را ضبط و ارسال کرده! بی حرف اضافه‌تر، این شما و این صدای بازی علی‌رضا مقدم‌زاده که می‌توانید آن را در فایل صوتی ضمیمه‌ی این متن بشنوید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,