Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
میت رامنی:

«اوباما به درخواست مردم ایران پاسخ نداده است»

2012 October 09

خبر / رادیو کوچه

میت رامنی ، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سیاست‌های خارجی باراک اوباما، رییس جمهوری را مورد حمله قرار داده و گفته است که خطر بروز درگیری در خاورمیانه هم اکنون بیش‌تر از زمانی است که او پست ریاست جمهوری را در اختیار گرفت.

آقای رامنی، که روز دوشنبه، 8 اکتبر، به وقت آمریکا، در انستیتو نظامی ایالت ویرجینیا صحبت می‌کرد، در سخنانی در مورد سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران گفت: «من برای رهبران ایران روشن خواهم کرد که آمریکا و متحدانش اجازه نخواهند داد که آن‌ها به سلاح اتمی دست یابند.»

او گفت که در اعمال تحریم های تازه علیه ایران تردید نخواهد کرد و بر شدت تحریم‌های فعلی علیه این کشور خواهد افزود.

نامزد جمهوری‌خواهان تاکید کرد که به‌خاطر برقراری و حفظ صلح باید با «رفتار و نه تنها با حرف» به ایران نشان داد که روند برنامه‌های هسته ای این کشور تحمل نخواهد شد.

اقای رامنی افزود ایران هرگز تا به این حد به توانایی تولید سلاح هسته‌ای نزدیک نشده بود و این کشور هرگز تا به این حد برای آمریکا و متحدانش خطرناک نبوده است.

او با اشاره به اتهام دست داشتن ایران در طرح ترور سفیر عربستان سعودی در آمریکا گفت که آمریکا تا به‌حال در مقابله با تهدیدات تا به این حد ضعیف عمل نکرده بود.

این در حالی است که پیش‌تر نیز، آقای رامنی از آقای اوباما در خصوص موضع‌گیری برابر ایران هسته‌ای انتقاد کرده بود.

هم‌چنین نامزد جمهوری‌خواهان در سخنانش در مورد ایران گفت زمانی که در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال 88، میلیون ها ایرانی با آمدن به خیابان‌ها شعار «یا با آن‌ها یا با ما» سردادند و خواستار آزادی شدند، پاسخ رییس جمهوری آمریکا تنها سکوت بود.

آقای رامنی در بخش دیگری از سخنانش گفت که با اسراییل برای گسترش هم‌کاری‌های نظامی فعالیت خواهد کرد.

نامزد جمهوریخواهان در باره حملات اخیر به دیپلمات‌های آمریکایی در لیبی گفت که این‌گونه حملات، اقدامی تصادفی نیست و القاعده را مسبب این حملات دانست.

آقای رامنی در سخنانش بارها از سیاست خارجی آقای اوباما انتقاد کرد و گفت که این سیاست بر وجهه آمریکا تاثیر گذاشته و باعث تضعیف این کشور در جهان شده است.

در حالی که 4 هفته تا انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که آقای اوباما در زمینه سیاست‌های خارجی نسبت به رقیبش پیش‌تاز است.

بیشتر بخوانید:

 «هم‌اکنون مجبور به اقدام نظامی علیه ایران نیستیم»

«کاهش میزان بی‌کاری در آمریکا»

 «لغو پروازهای هواپیمایی ایرآسیا مالزی به تهران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,