Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
علی رغم تلاش پزشکان در بازگشت جسمی

«وخامت حال و مرگ مغزی احمد قابل»

2012 October 16

خبر / رادیو کوچه

بنابر گزارش ها از مشهد احمد قابل محقق دینی که پیشتر در بیمارستان قائم مشهد بستری بود، عصر روز سه شنبه شانزدهم اکتبر برابر با ۲۵ مهرماه ۱۳۹۱ ایست قلبی کرده و حال وی رو به وخامت گذارده که پس از تلاش پزشکان مجدد قلب وی به کار افتاده  اما فقط با استفاده از دستگاه تنفسی علائم حیاتی هنوز در وی باقی است. برخی رسانه ها به نقل از نزدیکان وی اعلام کرده بودند که وی فوت کرده است، اما خانواده وی می گویند اعلام فوت منوط به اعلام رسمی بیمارستان است.  گفته می شود از عصر امروز تعدادی از ملاقات کننده گان وی تا ساعت تهیه این خبر بر بالین وی هستند. بنابر گفته برخی از حاضران و نقل از پزشکان بهبود و بازگشت وی بعید به نظر می رسد و با تایید علایم عدم حیات مغزی تا ساعاتی دیگری دستگاه تنفسی از وی جدا خواهد شد. پیشتر بعد از وخامت حال وی گفته شد وی دچار مرگ مغزی شده  است.

به نقل از خانواده وی درخواست شده است، رسانه ها تا اعلام قطعی بیمارستان و اطلاعیه رسمی خانواده وی از شتاب در انتشار این خبر پرهیز کنند.

احمد قابل یکی از شاگردان آیت اله منتظری بود که به دلیل اظهار نظرهای صریح و جلسات نقد و بررسی دینی که داشت از سوی حاکمیت و برخی روحانی های شیعه مورد انتقاد بود. وی دارای نظریه های متفاوتی در خصوص ارتداد،‌ حقوق زنان و هم چنین احکام شیعه بود و چندین بار به زندان رفته بود.

 

بیشتر بخوانید:

«احمد قابل نو اندیش دینی به کما رفت»

«وصیت نامه احمد قابل به نقل از صفحه شخصی وی»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۳ Comments


 1. پیمان اریایی
  1

  مرد که مرد مگر کی بوده ؟ در طول زندگی چکار کرده بود ؟ مگر نه اینکه ایشون هم باد اسلام در معده داشتن .گفتید اظهار نظر های صریح می کردن اظهار نظر در مورد چی ؟ غائط و حیض و بول و استبراء و استمنا دیگه.کی این ها یکبار فقط یکبا در مورد ایرانیت و فرهنگ ایرانی صحبت کردن.شرش کم.


  1. نيما
   2

   ادب مرد به ز دولت اوست!


 2. رضا
  3

  پیمان اریایى، حیف از آریایى که بعد اسمت بیاد!