Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
خانواده قابل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:

«احمد قابل زنده است و در بخش مراقبت‌های ویژه به‌سر می‌برد»

2012 October 17

خبر / رادیو کوچه

در حالی که رسانه‌های حقوق بشری از درگذشت احمد قابل، نواندیش دینی پس از دو روز کما خبر داده بودند رسانه‌های داخلی ایران به نقل از شهاب طباطبایی، وکیل دادگستری اعلام کردند طبق تماس تلفنی که با خانواده آقای قابل برقرار شده وی هنوز زنده است.

آقای طباطبایی هم‌چنین اظهار داشت: «آقای قابل در بیمارستانی در مشهد در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.»

این وکیل دادگستری گفت: «طبق گزارش پزشکان ارگان‌های بدن ‌آقای قابل هنوز فعال است و البته ضایعه مغزی ایشان باعث شده که  فعالیت مغز موقتن متوقف شود.»

طباطبایی با انتقاد از برخی روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها که خبر مرگ قابل را منتشر کرده و برای خانواده و دوستان وی نگرانی ایجاد کرده‌اند ادامه داد: «این امر دردسرهایی را برای خانواده آقای قابل بوجود آورده است.»

لازم به ذکر است خانواده‌ی قابل طی بیانیه‌ای اعلام کردند هرگونه تغییری در وضعیت جسمی آقای قابل از طریق خانواده و هادی قابل، برادر احمد قابل متعاقبن اعلام خواهد شد.

این در حالی است که صبح امروز سایت ملی-مذهبی، خبر درگذشت احمد قابل را به دلیل مرگ مغزی منتشر کرده بود. این سایت به نقل از نزدیکان آقای قابل این خبر را منتشر کرد.

احمد قابل از پژوهش‌گران و نویسندگان در حوزه اندیشه دینی است.

آقای قابل، زندانی سیاسی، از چندی پیش به دلیل تشخیص تومور مغزی از زندان به بیمارستان منتقل شد و پس از گذشت چند ماه و در پی وخامت وضع جسمی‌اش به کما رفت.

این پژوهش‌گر در سه سال گذشته تعدادی نامه خطاب به آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی منتشر و از عمل‌کرد وی انتقاد کرده بود.

بیشتر بخوانید:

 «احمد قابل، نواندیش دینی به کما رفت»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,