Saturday, 18 July 2015
04 August 2021
یوسف یزدی فرزند ابراهیم یزدی:

«وضعیت جسمی ابراهیم یزدی وخیم است»

2010 January 20

فرزند ابراهیم یزدی در مورد وضعیت جسمانی و سلامتی پدرش ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید بر اساس خبرهایی که بهشان رسیده، حال پدرش وخیم است.

به گزارش سی‌میل، یوسف یزدی به سابقه سرطان پروستات پدرش اشاره می‌کند و می‌گوید که پدرش به علت جراحی و شیمی درمانی ها حساس است و در محیط آلوده باشد، مثل زندان، به سرعت عفونت می‌گیرند.

خانواده یزدی از طریق یکی از آشنایان که گفته او را با ظاهری آشفته دیده، نتیجه گرفته‌اند که او در زندان تحت فشار است. یوسف یزدی در مورد وضعیت 13 نفر بازداشت شدگان دیگر نهضت آزادی می‌افزاید: «اطلاعات دقیق در مورد بقیه اعضای نهضت آزادی ایران در زندان ندارم. سخنگوی نهضت نیستم. در مورد پدرم می‌توانم بگویم که دو وکیلشان مسئله‌شان را پیگیری می‌کنند. ولی هنوز نتوانسته‌اند مستقیمن با پدرم صحبت کنند.»

یوسف یزدی می‌گوید که خانواده‌اش طی نامه ای از «سازمان های اسلامی در امریکا و دنیا، ان جی او های طیف وسیعی از گروه های اسلامی و همچنین از شهروندان مسلمان در کشورهای آزاد درخواست کرده اند که به عنوان برادران دینی،  نامه ای بفرستند و از وضع ابراهیم یزدی ابراز نگرانی کنند.»

او از دولت ایران به خاطر بازداشت پدرش به شدت انتقاد می کند و ادامه می‌دهد: «برای من خیلی عجیب است، برای رژیمی که میلیاردها دلار خرج می‌کند که نشان بدهد به دنیا که چقدر قوی است و تجهیزات نظامی تهیه می‌کنند که نشان بدهند قدرت رژیم را، این چه سیگنالی می فرستد به دنیا که این رژیم از یک مرد ۷۹ ساله که در خانه اعلامیه می نویسد و هیچ کار خشن غیر صلح آمیزی علیه رژیم انجام نداده… این که چنین رژیمی از این مرد بترسد، به دنیا چه سیگنالی می‌فرستد؟»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۱ Comment


  1. ramiz
    1

    خود کرده را تدبیر نیست.