Saturday, 18 July 2015
04 August 2021
اکبر هاشمی رفسنجانی:

«اداره‌ی امور به اعتماد مردم نیاز دارد»

2010 January 20

اکبر هاشمی رفسنجانی با اعلام اینکه مهمترین مشکل کنونی کشور، «افراط و تفریط» است، گفت اداره امور به «رضایت و اعتماد مردم» نیاز دارد.

آقای هاشمی در دیدار جمعی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها اظهار داشت که ادامه افراط‌ها و تفریط‌ از سوی موافقان و مخالفان دولت، آرامش را به جامه باز نمی‌گرداند.

به گزارش رادیو زمانه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، راه‌حل خروج ایران از وضعیت کنونی را «رجوع به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در حاکمیت قانون و پرهیز از اعمال خودسرانه» دانسته است.

هاشمی همچنین گفته که «اقداماتی نظیر انجام مناظرات مستدل و اظهارات رسانه‌ای به جای برخوردهای خیابانی، می‌تواند این مسیر را هموار کند.»

محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران نیز در دیدار با جمعی از زندانیان حوادث اخیر گفته که «منشا قدرت مردم هستند و از همین رو باید رضایت مردم فراهم شود و حکومت در مقابل آنها مسئولیت‌ داشته باشد.»

آقای خاتمی افزوده که «رضایت مردم مبانی» حکومت است و با «زور و خشم» نمی‌توان بر مردم حکمرانی کرد.

رهبران مخالفان دولت در چند ماه گذشته بارها هشدار داده‌اند که بی‌توجهی به خواسته‌های مردم، پایه‌های مشروعیت جمهوری اسلامی را متزلزل می‌کند.

تنش‌های سیاسی ناشی از اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات، با گذشت شش ماه از زمان برگزاری آن همچنان ادامه دارد.

تنش‌های سیاسی ناشی از اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات، با گذشت شش ماه از زمان برگزاری آن همچنان ادامه دارد. آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، امروز باردیگر از کسانی که آنها را «خواص» نامید خواست که به مواضع «دوپهلو» پایان دهند و مرز‌های خود را با کسانی که «انتخابات را زیر سئوال برده‌اند»، مشخص کنند.

آقای خامنه‌ای گفته است: «باید مشخص شود، افرادی که داخل نظام جمهوری اسلامی هستند، چه موضعی دارند و آیا حاضر هستند از دشمن تبری بجویند؟»

این برای چندمین‌بار است که رهبر جمهوری اسلامی از موضع‌گیری خواص در حوادث پس از انتخابات انتقاد می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,