Saturday, 18 July 2015
01 August 2021
در قاره آسیا

«بیش از۵۰ میلیون زن در معرض خطر ابتلا به ایدز»

2009 August 13

یک مقام سازمان ملل از در معرض خطر ابتلا به ویروس «اچ.آی.وی» و بیماری «ایدز» قرار داشتن بیش از 50 میلیون زن در قاره آسیا خبرداد.

به گزارش روز چهارشنبه روزنامه استار، چاپ مالزی، «پراسادا رائو» رئیس مرکز منطقه‌ای UNAIDS در گفت وگو با خبرنگاران گفت: «ویروس اچ.آی.وی و بیماری ایدز به طورجدی بسیاری از زنان آسیایی، اعم از مجرد یا متاهل را که شوهر یا دوست پسرانشان دارای رفتارهای پرخطر جنسی بوده‌اند، تهدیدمی‌کند.»

وی هم‌چنین مردان شاغل در قاچاق زنان و کودکان، معتاد به موادمخدر و هم‌جنس گرا را  افرادی دانست که دارای رفتارهای پرخطر جنسی می‌باشند.

20090813_soc_aids_1

به گفته رئیس مرکز منطقه‌ای UNAIDS بیش از یک و نیم میلیون زن مبتلا به ویروس اچ.آی.وی که در زمان حاضر در قاره آسیا زندگی می‌کنند، از طریق شوهر و یا دوست پسرانشان به این بیماری مبتلا شده‌اند.

وی با ابراز نگرانی از شیوع ایدز در بین زنان آسیایی و نیز تهدید نسل آینده این قاره، افزود: «در سال 2008، 35 درصد از افراد مبتلا به ویروس اچ.آی.وی در قاره آسیا را زنان تشکیل می‌دهند که این میزان در سال 1990 تنها 17 درصد بوده‌است.»

بر‌اساس آخرین آمار اعلام‌شده از سوی منابع سازمان ملل، در کشورهای هند، کامبوج و تایلند بیشترین آمار افراد مبتلا به بیماری ایدز را زنان متاهل تشکیل می‌دهند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|