Saturday, 18 July 2015
02 August 2021
براساس اعلام پژوهش‌گران امریکایی

«آمار سیگاری‌های جهان به ۱٫۳ میلیارد نفررسید»

2010 January 26

پژوهش‌گران امریکایی اعلام کردند دست کم 1.3 میلیارد نفر از جمعیت جهان دخانیات استعمال می‌کنند و روزانه بیش از چهارده هزار و پانصد نفر در سطح جهان جان خود را در اثر استفاده این ماده از دست می‌دهند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، هم‌چنین شمار بیشتری نیز در این میان ضعیف و بیمار می‌شوند. « توماس گلین» (Thomas Glynn) مدیر انجمن علوم سرطان امریکا می‌گوید در گزارش این سازمان به این مساله اشاره شده‌است که جهانی شدن دخانیات از بیش از 500 سال پیش آغاز شده‌است اما بهداشت و سلامت عمومی فقط ظرف 50 سال گذشته است که به مرگ و میر، بیماری و نابسامانی اقتصادی ناشی از مصرف دخانیات واکنش نشان داده‌است.

20100126-soc-cigarett-

طبق برآوردهای بانک جهانی، در صورتی که شمار مصرف‌کنندگان دخانیت تا سال 2020 به مقدار نصف کاهش یابد، زندگی بیش از 180 میلیون انسان را می‌توان در نیمه نخست قرن حاضر از مرگ نجات داد.

این گزارش که توسط «ژورنال سرطان متخصصان بالینی» منتشر می‌شود خاطرنشان کرد افزایش مالیات دخانیات می‌تواند یکی از روش‌های موثر برای کاهش مصرف دخانیات باشد.

توصیه‌هایی که در این گزارش برای محدودکردن مصرف دخانیات آمده‌است به شرح زیر است:

بهتر است پزشکان و دست اندرکاران بهداشت و سلامت عمومی به مصرف دخانیات پایان دهند.

مصرف دخانیات در میان زنان را کاهش داد زیرا انتظار می‌رود شیوع استعمال دخانیات در میان زنان در سطح جهانی تا سال 2025 به میزان 20 درصد افزایش یابد که درمقایسه با رقم فعلی روزانه 12 درصد، هشت‌درصد بیشتر است.

منبع

  • خیرآنلاین

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,