Saturday, 18 July 2015
15 January 2021

«برافراشتن پرچم مخالفان سوریه در ورزشگاه توسط بازیکن سوری»

2012 December 22

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

عمرو السومه بازیکن تیم ملی سوریه در پایان دیدار نهایی مسابقه های فوتبال قهرمانی غرب آسیا، که در کویت برگزار شد، با برافراشتن پرچم انقلابیون کشورش در برابر تماشاگران حاضر در استادیوم، هیئت همراه این تیم و دیگر بازیکنان سوریه را غافلگیر کرد.

السومه که از اهالی شهر دیر الزور است، پیروزی تیم ملی سوریه در مسابقه های فوتبال غرب آسیا را به انقلابیون این کشور اهدا کرد.

وی پس از پایان بازی پایانی در حالی که پرچم انقلاب سوریه را بالای سر خود داشت به سمت تماشاگران سوری که بر ضد بشار اسد شعار می دادند، حرکت کرد.

برخی از مسئولان و بازیکنان طرفدار رژیم اسد که نظاره گر این حادثه بودند به اقدام السومه اعتراض کردند.

در جریان بازی های تیم ملی سوریه سکوی تماشاگران بارها شاهد شعار دادن علیه رژیم اسد بود.

در یکی از بازی های تیم ملی سوریه ، تماشاگری سوری با در دست داشتن پرچم انقلاب این کشور وارد زمین بازی شد و این دیدار برای دقایقی متوقف گردید اما اقدام وی موجب تشویق تماشاگران حاضر در استادیوم شد.

تلویزیون رسمی سوریه برای دقایقی پخش زنده این بازی را متوقف کرد و سپس با قطع صدای تماشاگران که علیه اسد شعار می دادند به پخش زنده این دیدار ادامه داد.

بسیاری از مخالفان اسد از اعضای تیم ملی فوتبال سوریه خواسته بودند، از رژیم سوریه جدا شوند.

تاکنون 7 نفر از بازیکنان تیم ملی فوتبال سوریه از جمله فراس الخطیب از همراهی این تیم در مسابقات بین المللی خودداری کرده اند.

بر اساس گزارش مخالفان، رژیم سوریه مراکز ورزشی در این کشور را به پادگان و یا بازداشتگاه برای نگهداری مخالفان تبدیل کرده است.

گفتنی است که پیش از السومه، ساریه الجزائری قهرمان بوکس سوریه پس از کسب مقام اول در قاهره پرچم انقلاب این کشور را بالای سر خود برد و به مخالفان رژیم اسد پیوست.

…………………………………………….

این مطلب بدون ویرایش رادیو کوچه منتشر شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,