Saturday, 18 July 2015
24 July 2021
سوت

«حذفم می‌کنند تا رکوردشان شکسته نشود»

2010 January 27

محمدرضا/رادیوکوچه

ستاره وزنه‌برداری ایران که براساس نامه‌های رسیده از فدراسیون جهانی، دوپینگش محرز شده است، دست به افشاگری زد و خود را بری از اتهاماتی دانست که سبب می‌شود تا ابد از وزنه‌برداری محروم شود.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

حسین رضازاده اعلام کرد:« خیلی جالب است که یک‌دفعه آقایان می‌گویند هر دو نمونه گرفته‌شده از من مثبت اعلام شده درحالی که سایت فدراسیون جهانی هنوز خبر مثبت بودن نمونه اول مرا هم تائید نکرده‌است. با این وجود قسم می‌خورم هیچ داروی غیر مجازی استفاده نکردم، من پاک هستم و این ماجرا را ازتمام  راه‌های ممکن پی‌گیری می‌کنم تا مشخص شود چه توطئه‌ای کرده‌اند که نابودم کنند.»

20100127-sport-soot-rezazadeh-

امادراین میان «سعید علی‌حسینی» این قدر اطمینان دارد که می‌گوید: « من این ماجرا را از طریق مراجع داخلی و بین‌المللی پی‌گیری می‌کنم و اهمیتی نمی‌دهم که چه خطرهایی برایم دارد اما برای این‌که همه تلاش‌هایم نابود نشود حتی اگر لازم باشد از جانم هم می‌گذرم، حتی اگر بگویند برایت ادامه این ماجرا خطرات جانی به همراه دارد. »

وقتی از او می پرسیم این گفته ها نشان می دهد که کسانی قصد محو شدنش را داشته اند، می گوید: «شاید من باید محو می‌شدم تا رکوردی از کسی شکسته نشود. این دروغ بزرگی است که به من نسبت دوپینگی می‌دهند. من مدام در تمرینات تیم ملی بودم، هرچیزی که مصرف کردم زیر نظر کادر فنی بوده‌است. همه هم می‌دانند که حتی یک قرص سردرد هم نخورده‌ام. پس نمی‌توانند با این بهانه‌ها مرا نابودم کنند. »

این درحالی است که همه افتضاحات رخ داده در یک سال اخیر در زمان ریاست «بهرام افشارزاده» رخ داده‌است، او در اظهارنظرهایش نه‌تنها خود را مسوول نمی‌داند بلکه حسین رضازاده را هم تبرئه می‌کند.

او درجمع خبرنگاران گفت که مطمئن است رضازاده دارویی برای وزنه‌برداران تجویز نکرده. بهرام افشارزاده البته قبل از این و نزدیک به 10 روز قبل هم حمایت جانانه‌ای از حسین رضازاده داشت. او حکم کمیته فنی فدراسیون وزنه‌برداری را که محرومیت مادام‌العمر رضازاده بود را وتو کرد و بعد از آن به حمایت از رضازاده پرداخت. بدتر از همه این‌که افشارزاده مدعی است ورزشکاران به صورت شخصی دست به دوپینگ زده‌اند.
دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره حاشیه‌های به وجود آمده درباره فدراسیون وزنه‌برداری عنوان کرد: « متاسفانه بعضی از ورزشکاران بدون اطلاع مربیان و سرپرست تیم‌ها اقدام به استفاده از داروها و قرص‌های غیرمجاز کرده‌اند. البته در این جا باید از عمل‌کرد خوب و سالم مربیان دفاع کنم چون رضازاده ورزشکار بوده و از این موارد به خوبی مطلع است. از طرفی باید هر چه زودتر در مورد این موضوع تصمیم گرفت.»

افشارزاده در پاسخ به این سوال که برخی از ورزشکاران دوپینگی عنوان کرده‌اند مربیان دستور استفاده از داروهای نیروزا را به آن‌ها داده‌اند اظهار داشت: «این موضوع باید از طریق رضازاده پاسخ داده شود چون من در این زمینه اطلاعی ندارم اما مطمئن هستم که نه رضازاده و نه زارع دستور چنین کاری را نداده‌اند چون ورزشکاران در تمام اردوها از مکمل‌های سالم استفاده می‌کردند.»

افشارزاده افزود: «به هیچ عنوان این حرف‌ها را تایید نمی‌کنم، زیرا کسی که مسوولیت ورزشکاران را به عهده دارد سال‌ها قهرمان جهان و المپیک بوده و بعید است کسی که نسبت به داروها آشنایی دارد مرتکب این اشتباه شود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment