Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
آقای گجت

«اسم این آهنگ چیه؟»

2012 December 26

دامون روزبه / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

Damoon@koochehmail.com

اگه اشتباه نکنم، می‌گن «ابن سینا» با استفاده از یک طناب که یک طرفش دست خودش و اون طرفش، دست مریض بوده، می‌تونسته بیماری افراد رو بفهمه به طوری که پزشک‌های خارجی و داخلی در اون دوران دست به تنبان مانده بودن. یک روز پزشک‌های رقیب برای مسخره کردن استاد، یک گربه رو جای مریض می‌برن و استاد با گرفتن طناب می‌گن «یک مقدار گوشت به این مریض بدین، حالش خوب می‌شه». حالا بماند که در روایت‌های تایید نشده آمده آن دسته از طبیب‌ها به بیابان شتافتند و با خشتکشان کارهایی کردند. حالا بعد این همه سال یک گجت اومده که می‌بندین به دستتون و از راه اینترنت، دکتر با استفاده از گوشی یا کامپیوتر می‌تونه وضعیت شما از قبیل فشار خون، ضربان قلب، حرارت بدن و … رو بفهمه و به طور کلی اوضا بدن شما از راه دور دستش باشه. اینم ویدیوش.

[youtube]http://youtu.be/ug9U43bsn6g[/youtube]

کیا لیزیک کردن؟ همون عملی که برای چشم ضعیفا انجام می‌شه تا بتونن بدون عینک راحت ببینن. در آخرین ماه سال میلادی، آقای «باراک اوباما»، رییس جمهوری آمریکا، مدال فناوری و نوآوری را به آقای غلام‌علی پیمان، دانشمند ایرانی – آمریکایی، بنیان‌گزار جراحی لیزیک در جهان، اهدا کرد. آقای پیمان تاکنون صد و بیست و چهار اختراع ثبت شده دارن. یکی می‌شه آقای دکتر و اختراع ثبت می‌کنه و به دنیا خدمت می‌کنه، بعد ما نشستیم منتظریم یکی بگه «تمدن هفت هزار سالتون کجه یکم .. » تا بزنیم چشش رو در بیاریم. واقعن ما از علم روز دنیا عقبیم!

اما در نهایت، بارها شده تو یک جمع نشستید و با شنیدن صدای آهنگ ناشناخته از بقلیتون بپرسین «اسم این آهنگ چیه؟». امروز می‌خوایم یک اپلیکیشن به شما معرفی کنیم تا از این به بعد از موبایلتون این سوال رو بپرسین. اسم این اپلیکیشن «شزم» Shazam بوده و فقط کافیه برای شناخت یک آهنگ، اون رو باز کنین و بزارین چند ثانیه آهنگ رو بشنوه و بعد اسم آهنگ هم‌راه با کلی مشخصات رو به شما بده. برای توضیح بیشتر به برنامه صوتی گوش دهید.

شزم رو از اینجا دانلودش کنید.

دوس داشتین نظرهاتونو به ایمیل اون بالا یا این زیر بفرستین.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,