Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
با انتصاب سرپرست برای وزارت‌خانه

«محمود احمدی‌نژاد وزیر بهداشت را برکنار کرد»

2012 December 27

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، هفتم دی‌ماه، «محمود احمدی‌نژاد»، رییس جمهوری اسلامی، طی حکمی «دکتر حسن طریقت منفرد» را به سرپرستی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب کرد.

به گزارش «خبرگزاری جمهوری اسلامی»،‌ رییس قوه مجریه بدون این‌که هیچ نامی از «دکتر مرضیه وحید دستجردی»، وزیر بهداشت معزول ببرد، در حکم آقای طریقت منفرد نوشت:

«نظر به تعهد و تجربیات ارزشمند و به استناد اصل یکصد و سی و پنجم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران جنابعالی را به سمت سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب می نمایم. ساماندهی طرح عظیم پزشک خانواده، امر دارو و درمان، رسیدگی به بهداشت و تغذیه مردم، عدالت آموزشی و بهداشتی و درمانی و کاهش هزینه های مردم در این بخش در اولویت کاری این وزارتخانه مهم است.اطمینان دارم جامعه خدوم بهداشتی و درمانی کشور با نیت خدمت صادقانه به ملت بزرگ ایران شما را در این ماموریت خطیر یاری خواهد کرد. امیدوارم با استعانت از خداوند منان و استفاده از همه ظرفیت علمی و اجرایی موجود در وزارت و تمام دانشگاهها و مراکز آموزش علوم پزشکی کشور و در سایه توجهات حضرت ولی عصر در انجام این ماموریت خطیر موفق باشید».

20121228-marziye-vahid-dastjerdi

«مرضیه وحید دستجردی»، نخستین زن وزیر در تاریخ جمهوری اسلامی بود که به تازگی از نحوه تخصیص ارز به بخش دارو انتقاد کرده بود. شایع است که بر سر ریاست «دکتر باقر لاریجانی» بر دانشگاه غلوم پزشکی تهران نیز میان رییس دولت و وزیر بهداشت اختلاف‌ وجود داشت.

ساعاتی بعد از انتشار این خبر، «دکتر حسن آقاجانی»، مشاور وزیر بهداشت به «خبرگزاری دانشجویان ایران» (ایسنا) گفت که زمان برگزاری مراسم تودیع خانم دستجردی مشخص نیست.

بیشتر بخوانید:

«دولت برای تامین ارز مورد نیاز دارو سریع‌تر عمل کند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,