Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
پس از عزل وزیر بهداشت

«استعفای باقر لاریجانی، حلالیت‌طلبی مرضیه وحید دستجردی»

2012 December 28

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، هفتم دی‌ماه، در پی عزل «دکتر مرضیه وحید دستجردی»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط «محمود احمدی‌نژاد» رییس جمهوری اسلامی، خانم دستجردی با نوشتن نامه‌ای از همکاران خود و مردم خداحافظی کرده، حلالیت طلبید و «دکتر باقر لاریجانی»،‌ رییس دانش‌گاه علوم پزشکی تهران و عضو شورای سیاست‌گذاری وزارت بهداشت نیز از مقام خود کناره گرفت.

«خبرگزاری جمهوری اسلامی» (ایرنا)، خبر داد که «دکتر باقر لاریجانی»، برادر روسای دو قوه قضاییه و قانون‌گذاری جمهوری اسلامی، پیش‌تر استعفای خود را به وزیر بهداشت تقدیم کرد اما «دکتر مرضیه وحید دستجردی» از وی خواسته بود تا انتهای دوران مسوولیت‌اش، در پست خود باقی بماند. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که یکی از موارد اختلاف میان «محمود احمدی‌نژاد»‌ و وزیر بهداشت کابینه‌اش، حضور «دکتر باقر لاریجانی» در مقام ریاست دانش‌گاه علوم پزشکی تهران بوده است. آقای احمدی‌نژاد اختلافات عمیقی با برادران لاریجانی، روسای دو قوه دیگر دارد.

20121227-bagher-larijani-marziye-vahid

«خبرگزاری دانش‌جویان ایران» (ایسنا) نیز در خبری دیگر، نامه وزیر بهداشت معزول را منتشر کرد. نامه خانم دستجردی خطاب به همکاران در وزارت بهداشت منتشر شده و تنها در متن آن، بدون نام بردن از شخص آقای «احمدی‌نژاد» و یا به‌کارگیری واژه «رییس‌جمهوری»، اشاره کوتاهی به عزل‌شدن توسط «مدیریت اجرایی کشور»‌شده است. آقای احمدی‌نژاد نیز در نامه‌ای که طی آن سرپرست وزارت بهداشت منصوب شده بود، بر خلاف روال معمول، هیچ اشاره‌ای به خانم «مرضیه وحید دستجردی» نکرد و تشکری از وی بابت دوران خدمت‌اش به عمل نیاورد.

وزیر بهداشت سابق در قسمتی از نامه‌اش نوشت: «حال که مدیریت اجرایی کشور مرا از انجام وظایف و ادامه مسوولیت نظام سلامت کشور معاف نموده است، بر خود فرض می‌دانم از یکایک همکاران گرامی، خصوصن معاونین، مشاورین، قائم‌مقامان، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های تابعه و کلیه اعضای خانواده بزرگ سلامت، اساتید، کارکنان و دانشجویان قدردانی و سپاس‌گزاری کرده و از کلیه همکاران و همچنین آحاد ملت عزیز ایران که بعضن به دلایل مختلف نتوانسته‌ام به خواسته‌های ایشان تحقق بخشم، طلب حلالیت می‌نمایم.»

بیشتر بخوانید:

«محمود احمدی‌نژاد، وزیر بهداشت را برکنار کرد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,