Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
نماینده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب:

«سوریه برای جلوگیری از جهنم شدن راهی جز مذاکره ندارد»

2012 December 30

خبر / رادیو کوچه

نماینده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب، روز شنبه، 29 دسامبر و هم‌زمان در سفر به مسکو، اعلام کرد که اگر طرفین درگیر در بحران سوریه حاضر به مذاکره نشوند و یک راه‌حل سیاسی برای این بحران پیدا نشود، این کشور «تبدیل به جهنم می‌شود».

به گزارش رویترز، از سویی دیگر وزیر خارجه روسیه نیز مخالفان بشار اسد را به سد کردن مسیر مذاکرات متهم کرده است.

اخضر ابراهیمی، نماینده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب برای بحران سوریه، ‌که برای گفت‌وگو با مقامات روس درباره این بحران به مسکو رفته است، گفته است: «افراد مسئول در داخل و خارج سوریه باید کمک کنند سوری‌ها بیش از این در خون‌ریزی بیشتر و هرج و مرج بیشتر فرو نروند و جلوی تبدیل‌شدن آن به یک کشور در هم شکسته را بگیرند».

این فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در کنفرانس رسانه‌ای در کنار وزیر خارجه روسیه گفته است: «اگر فقط دو جای‌گزین برای وضع موجود مانده باشد،  جهنم واقعی یا روند سیاسی، پس همه ما باید بدون‌وقفه برای یک راه‌حل سیاسی تلاش کنیم. سخت است، خیلی پیچیده است، ولی انتخاب دیگری در بین نیست.»

او هم‌چنین بر‌ پایان یافتن درگیری‌ها در سوریه در ابتدای سال ۲۰۱۳ میلادی تاکید کرده است.

در عین حال سرگئی لاوروف باز هم بر موضع مسکو تاکید کرد که برکناری بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، نمی‌تواند از پیش‌شرط‌های مذاکرات باشد. او گفت امتناع مخالفان سوری از مذاکره با دولت سوریه، یک «بن‌بست» ایجاد کرده است.

مسکو هم‌زمان از دولت سوریه خواسته بود به سخنان خود درباره آمادگی برای گفت‌و‌گو با مخالفان جامه عمل بپوشاند.

با این وجود اخضر ابراهیمی و سرگئی لاوروف درباره جزییات یک پیشنهاد صلح احتمالی که موضوع بحث آنان بوده سخنی نگفته‌اند.

بیشتر بخوانید:

 «فرمانده دژبانی ارتش سوریه به مخالفان پیوست»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    NGKmN7 xonepdtcyvpq, [url=http://xznixqdcrcla.com/]xznixqdcrcla[/url], [link=http://qrqefsgajulx.com/]qrqefsgajulx[/link], http://kesbfnvmtzmp.com/