Saturday, 18 July 2015
29 September 2020

«نه انتصاب خانم دستجردی من را خوشحال کرد و نه عزل ایشان»

2013 January 02

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

فرورتیش رضوانیه

منبع: وبلاگ شخصی

«فرورتیش رضوانیه» در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اتفاقی مهم را بازگو کرد که در رسانه‌ها به آن اشاره‌ای نشده است.

رضوانیه در وبلاگ خود نوشت:

جناب آقای محمود احمدی‌نژاد

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تبریک سال نوی میلادی؛

عزل ناگهانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هرچند برای خیلی‌ها تعجب‌برانگیز بود و نسبت به اتفاقات پس از آن ابراز نگرانی کردند، اما من هرگز ناراحت نشدم.

قانون اصناف می‌گوید که پیرایشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها و دندانپزشکی‌ها می‌بایست حتما از دستگاه اتوکلاو استفاده کنند. من از شما سوال می‌کنم. تصور می‌کنید چند درصد از آنها دستگاه اتوکلاو را خریده‌اند؟ البته فقط خریدن و داشتن، مهم نیست. از این میان چند درصد از این دستگاه استفاده می‌کنند؟

اتوکلاو، ابزار پزشکی را استریل می‌کند و تنها راه از بین بردن تجهیزات آلوده به ویروس‌هایی چون اچ‌آی‌وی ایدز است به طوری که احتمال انتقال آن را به صفر می‌رساند. حتما این را هم می‌دانید که در اعمال دندان‌پزشکی خطر انتقال بسیاری از عفونت‌های دیگر نیز وجود دارد که از ویروس ایدز بسیار مقاوم‌تر هستند. اما در هر حال سوال من از شما این است که تصور می‌کنید دندان‌پزشکان چقدر اتوکلاو را جدی می‌گیرند؟ آیا آنها ابزارهای کارشان را پیش از آن که بیمار جدید روی یونیت دراز بکشد، ضدعفونی کرده‌اند؟

بعضی‌ها برای افزایش تاثیر کلام خود گاهی داستان‌های خیالی مرتبط با موضوع را مطرح می‌کنند، اما اجازه دهید من یک ماجرای واقعی را تعریف کنم.

آقایی که مبتلا به اچ‌آی‌وی ایدز بود، تعریف می‌کرد وقتی یک روز از درد دندان کلافه شده و به مطب یک دندان‌پزشک رفته، هنگامی که گفته مبتلا به ایدز است و می‌بایست پس از تمام کارش ابزار استفاده شده حتما استریل شود، دندانپزشک او را از آنجا بیرون کرده است. آن آقا ناراحت شده و به خانه رفته، اما از شدت درد دندان نتوانسته تا صبح بخوابد و روز بعد دوباره به یک مطب دیگر رفته ولی اتفاق قبلی باز هم تکرار شده و دندان‌پزشک دوم نیز درمانش را قبول نکرده است. آقایی که از او صحبت می‌کنیم وقتی قدم داخل مطب سوم گذاشت، نگفت که مبتلا به اچ‌آی‌وی ایدز است تا بتواند از درد دندان خلاص شود. او زمانی که این اتفاق را تعریف کرد، می‌گفت که عذاب وجدان سنگینی را احساس می‌کند چون مطمئن است بیماران بعدی که به آن مطب مراجعه کرده‌اند، بدون شک به ویروس مبتلا شده‌اند.

حالا من از شما سوال می‌کنم. اگر دستگاه اتوکلاو تجهیزات پزشکی را ضدعفونی می‌کند، پس چرا آن دو دندان‌پزشک از پذیرش بیمار مبتلا به ویروس خودداری کردند؟ آیا اگر من هم روزی متوجه شوم که به ایدز مبتلا هستم، حتی اگر حرف مردم برایم مهم نباشد، باید از جامعه پزشکان نیز قطع امید کنم و به غارنشینی روی بیاورم یا خودم را بکشم؟

شما که عادت دارید با استناد به آمار سخن بگویید، فکر می‌کنید کالای کوچکی که بیشتر از هر چیزی توسط مشتریان فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای کشور سرقت می‌شود، چیست؟

تیغ فیوژن، چون خیلی گران شده؟ خیر! عطر و ادکلن؟ نه! خاویار؟ فکرش را هم نکنید!

شاید باور کردن این موضوع برای شما دشوار باشد، اما می‌توانید از مدیریت فروشگاه‌ها بپرسید تا مطمئن شوید. آقای رئیس‌جمهور! مردم ایران «مودناک» را یواشکی داخل جیب‌شان می‌گذارند و پول آن را نمی‌پردازند و بیرون می‌روند. این به قدرت خرید آنها و قیمت این کالا ارتباطی ندارد. بسیاری از مردم خجالت می‌کشند بسته‌های مودناک را روی نوار نقاله صندوق فروشگاه بگذارند و این موضوع تا حدی برایشان آزاردهنده است که به سرقت آن تن می‌دهند و شاید مبلغ کالا را همان‌جا داخل صندوق صدقات می‌اندازند. اما در هر حال سرقت است.

من از شما می‌پرسم. چرا این اتفاق رخ داده؟

علت این است که تبلیغات مودناک ممنوع است. قصد ندارم این موضوع را باز کنم، اما در هر حال ما درباره همه چیز با یکدیگر تعارف و رودربایستی داریم. شما با مردم، مردم با شما… همه با همه…

در هر حال نه انتصاب خانم دستجردی من را خوشحال کرد و نه عزل ایشان متعجبم کرد. دغدغه‌هایی که از آن با شما سخن گفتم، از موضوعاتی است که هرگز در ایران حل نمی‌شود، زیرا دغدغه شما نبوده و نیست و نخواهد بود.

همیشه سلامت باشید.

……………………………………………….

این مطلب بدون ویرایش رادیو کوچه منتشر شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,