Saturday, 18 July 2015
26 January 2021
با حضور 2500 نفر از رهبران سیاسی و اقتصادی جهان و صاحب‌نظران و اندیشمندان

«آغاز اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس»

2010 January 28

چهلمین اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس، از 7 بهمن با حضور 2500نفر از رهبران سیاسی و اقتصادی جهان، کارشناسان، صاحب‌نظران و اندیشمندان آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین، در این اجلاس 5 روزه موضوعات مهم جهانی با عنوان «بهبود اوضاع جهان، بازاندیشی، طراحی مجدد و بازسازی» مطرح خواهدشد که در صدر آن‌ها مساله بحران اقتصادی و راه‌کارهای لازم برای دستیابی به رشد و رونق اقتصادی و بحران و فاجعه انسانی در‌ هائیتی قرار دارد.

20100128-soc-davoosforum-

دیگر محورهای اصلی اجلاس امسال، بررسی ایجاد چارچوب ارزش‌ها، بهبود رفاه اقتصادی و اجتماعی، چگونگی کاهش ریسک‌های جهانی، تضمین ثبات، تقویت امنیت و بررسی چگونگی ایجاد موسسات اثربخش است.

بیش از 40 سال از تشکیل و پایه‌گذاری مجمع جهانی اقتصاد می‌گذرد و این نشست فرصت بسیار مناسبی برای بحث و تبادل نظر درخصوص موضوعات مهم جهانی با شرکت اندیشمندان و مقام‌های سیاسی و اقتصادی است.

مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس در حالی برگزار می‌شود که اقتصاد جهانی به ظاهر از بحران و رکود بی‌سابقه رهایی یافته ولی آثار منفی این بحران مثل بیکاری، افزایش بدهی و کسری بودجه سایه سنگین خود را بر اقتصاد جهانی افکنده‌است.

اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد (world economic forum) با حضور رهبران سیاسی و نخبگان اقتصادی و تجاری کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود و تحت تاثیر نام محل برگزاری به نام اجلاس داووس (Davos) مشهور شده‌است.

داووس نام منطقه‌ای سرد و کوهستانی در سوئیس است که به علت برگزاری اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد در آن به یکی از کانون‌های رسانه‌ای مهم دنیا تبدیل شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,