Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
اظهارات رییس‌ دولت اصلاحات

«سیدمحمد خاتمی، نگران لطمه به نظام هستیم»

2013 January 06

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه شانزدهم دی، «سیدمحمد خاتمی» رییس جمهوری پیشین ایران، در اظهاراتی گفت: «ما از اول هم گفتیم دل‌بسته به اصل انقلاب و نظامیم و نمی‌خواهیم این نظام از بین برود. اگر هم ناراحت و نگران هستیم، برای این است که رفتارهایی که به نام نظام می‌شود، به نظام لطمه می‌زند».

به گزارش «سایت بازتاب»، رییس دولت اصلاحات در جمع اعضای هیات تحریریه این سایت، گفت: «در انقلاب اسلامی ابتدا آزادی‌ها وجود داشت، ولی هرج و مرج، جنگ و ترورها، موجی از سخت‌گیری‌ها را موجب شد؛ اصلاحات هم که فقط بازگشت به اصول اولیه انقلاب و خواست های تاریخی مردم بوده و الان این وضع پیش آمده».

نماز جماعت در دیدار محمد خاتمی با تحریریه بازتاب/عکس: بازتاب

دیدار محمد خاتمی با تحریریه بازتاب/عکس: بازتاب

رییس‌جمهوری پیشین ایران افزود: «ما می گوییم رفتارها بد است و این امر دارد به نظام لطمه می زند، این دو حرف است. این دو اصل است. آن کسی که برانداز است، می گوید اصل کار خراب است. ولی خیرخواهان می گویند جمهوری اسلامی با بعض سیاست ها و رفتارها ناسازگار است، ما به ارزش‌های نظام و جمهوری اسلامی اعتقاد داریم، به‌علاوه این‌ که واقع نگریم».

«سیدمحمد خاتمی»‌ در بخشی از سخنان خود، در واکنش به انتشار خبر نامه‌نگاری وی به رهبر جمهوری اسلامی با وساطت «اکبر هاشمی رفسنجانی»، گفت: «خبر نامه‌نگاری بنده به رهبری با وساطت آقای هاشمی به کلی دروغ است. اگر بخواهم این کار را بکنم، خودم مستقیمن این کار را انجام خواهم داد. نه نامه ای نوشته شده و نه آقای هاشمی واسطه بوده است».

وی در ارتباط با حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری آینده نیز اظهار داشت: «معتقدم شرایط حضور اصلاح‌طلبان به عنوان کاندیدا دادن چندان فراهم نیست، چشم‌اندازی هم برای فراهم آمدن‌اش نمی‌بینم».

بیشتر بخوانید:

«کسی برای نامزدی در انتخابات با رهبری نامه‌نگاری نکرده»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,