Saturday, 18 July 2015
22 October 2021
آیت‌اله مصباح یزدی

«آن زمان رانندگان آخوندها را سوار نمی‌کردند»

2013 January 30

خبر / رادیو کوچه

شام‌گاه یک‌شنبه هشتم بهمن‌ماه، «آیت‌اله مصباح یزدی» در دیداری  با طلاب و روحانیون استان آذربایجان غربی، با ذکر این‌که ایران نسبت به نیم‌قرن گذشته پیشرفت‌های فراوانی کرده است، گفت: «در آن زمان [قبل از انقلاب] رانندگانی که کار آن‌ها جابه‌جایی مسافر بود، دو گروه از جامعه یعنی فواحش و آخوندها را به این علت که آن‌ها نکبت می‌آورند، سوار نمی‌کردند.»

وی سپس افزود: «امروز عظمت و جای‌گاه روحانیت در جهان تا آن‌جاست که وقتی بنده به آمریکا سفری داشتم جلوی کاخ سفید یک سرباز به نشانه احترام به من تعظیم کرد».

به گزارش «خبرگزاری جمهوری اسلامی»(ایرنا)، «محمدتقی مصباح یزدی» که در تالار اجتماعات «موسسه آموزشی امام خمینی» سخن می‌گفت، اظهار داشت: «با همه نواقصی که اکنون موجود است و ما نیز به آن معتقدیم، فرق میان زمان حال با دوران طاغوت فرق بین بهشت و جهنم است». وی افزود: «درک این مساله برای نسل امروز که در آن زمان زندگی نکرده اند، امکان‌پذیر نیست».

20130129-mesbah-yazdi-koocheh

 

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با ذکر این نکته که «این تحولات را باید مدیون انقلاب اسلامی و حرکت ارزشمند حضرت امام بدانیم»، ادامه داد: «امام راحل که خود یک طلبه ساده و معمولی بود، با مراجعت از خمین به اراک و درس خواندن در حوزه علمیه این شهر و سپس آمدن به قم توانست جهان را متحول و به لرزه در آورد چرا که او متکی به قدرت خداوند بود و از هیچ قدرتی هراس نداشت».

بنیان‌گذار و مدیر «موسسه آموزشی-پژوهشی امام خمینی» اجرای احکام و دستورات الهی را در جامعه ضروری دانست و افزود: «لازمه اجرای این احکام، ایجاد حکومت اسلامی است تا بواسطه آن با اجرای احکام الهی در جامعه، زمینه اجرای آن در جهان فراهم شود».

بیشتر بخوانید:

«اشتباه است که گمان کنید رای دادن حق مردم است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,