Saturday, 18 July 2015
09 August 2020
محله‌های شیعه‌نشین هدف قرار گرفتند

«ده‌ها کشته و زخمی در انفجارهای عراق»

2013 February 09

خبر / رادیو کوچه

روز جمعه بیستم بهمن‌ماه (هشتم فوریه) یک رشته بمب‌گذاری در محله‌های شیعه‌نشین چند شهر عراق، دست‌کم ۴٢ کشته بر جای گذاشت و ده‌ها تن را زخمی کرد.

به گزارش «الجزیره»، ابتدا بمبی که داخل یک جعبه پنهان شده بود، در بازار پرتردد فروش پرنده و حیوانات خانگی محله «کاظمیه» در شمال بغداد منفجر شد و اندکی بعد انفجار بمب جاگذاری شده داخل یک خودرو در همان منطقه، در مجموع ٢٩ تن را کشت و ۴٣ نفر را مجروح کرد.

انفجار دو خودروی پر از مواد منفجره در شهرک «شمالی» استان بابل نیز جان ١٣ نفر را گرفت و ۴٧ تن دیگر را روانه بیمارستان کرد.

20130208-iraqblast-reuters-koocheh

عکس: رویترز

آمار کشته‌گان و مجروح‌های احتمالی دو انفجار دیگر در ایستگاه اتوبوس و بازار شهر «حله» نزدیک «کربلا» نیز که هنوز به صورت دقیق مخابره نشده، به تعداد قربانیان بمب‌گذاری‌های روز جمعه عراق خواهد افزود.

به صورت معمول، گروه‌های تندروی سنی عراقی مسوولیت بمب‌گذاری‌ در محله‌های شیعه‌نشین را بر عهده می‌گیرند. در آستانه‌ برگزاری انتخابات محلی عراق و به موازات بالاگرفتن تظاهرات سنی‌ها علیه دولت «نوری المالکی» که به شیعه‌گرایی متهم است، به نظر می‌رسد که دور جدیدی از ناآرامی و خشونت‌ فرقه‌ای، این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

بیشتر بخوانید:

«انفجار انتحاری در عراق جان ده‌ها تن را گرفت»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,