Saturday, 18 July 2015
19 October 2021
محمود احمدی‌نژاد در سخنرانی ٢٢ بهمن

«آمریکایی‌ها رفتارشان را اصلاح کنند، خودم مذاکره می‌کنم»

2013 February 10

خبر/ رادیو کوچه

روز یکشنبه ٢٢بهمن (دهم فوریه)، «محمود احمدی‌نژاد» در سخن‌رانی خود به مناسبت سال‌روز پیروزی انقلاب ۵٧، گفت که اگر ایالات متحده از فشار آوردن و تهدید ایران دست بردارد، حاضر است شخصن با این کشور وارد گفت‌وگو شود.

آقای «احمدی‌نژاد» که سخنان وی به صورت زنده از شبکه‌های تلویزیونی ایران پخش می‌شد، با بیان این‌که اخیرن ادبیات آمریکا بهتر شده است، گفت: «می‌گویند می‌خواهیم گفت‌وگو کنیم، ما نیز می‌گوییم گفت‌وگو خیلی بهتر از درگیری است».

اظهارات روز یک‌شنبه «محمود احمدی‌نژاد» در حالی بیان شد که «آیت‌اله خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی، روز نوزدهم بهمن ماه آن‌هایی را که از پیشنهاد مذاکره آمریکا خوشحال می‌شوند، «ساده‌لوح» یا «مغرض» خوانده بود.

20130210-ahmadinejaad-irna

رییس جمهوری اسلامی به مخالفان فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت: «ما هسته‌ای شده‌ایم و دیگر تقابل شما با ما چه معنایی دارد؟ تلاش شما برای این بود که هسته‌ای نشویم.» و افزود: «الان دیگر وقت درگیری و تقابل نیست و بهترین حالت برای ما تعامل و همکاری است».

آقای احمدی‌نژاد هم‌چنین گفت که در مورد مسایل اخیر و برخی موضوعات داخلی صحبت‌های مهمی دارد که باید با مردم در میان بگذارد و ادامه داد: «به خاطر این که طعم شیرین پیروزی انقلاب در کام مردم تلخ نشود و به خاطر رهبری عزیزمان این صحبت‌ها را به وقت مناسب دیگری در آینده موکول می‌کنم».

بیشتر بخوانید:

«آیت‌اله خامنه‌ای مذاکره با آمریکا را به شدت رد کرد»

«اگر آمریکایی‌ها صادق باشند، مذاکره ممکن است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. محمد
    1

    میخواد آقا رو دور بزنه تا بین مردم محبوبیت بدست بیاره . برای انتخابات !ولی چه بازیهایی تا انتخابات داریم.حوصله امون سر نمیره!