Saturday, 18 July 2015
23 January 2021
فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد

«قرارداد هشتصدهزاردلاری قطبی با فدراسیون فوتبال»

2010 February 02

افشین قطبی با قرارداد اولیه 800 هزار دلار با فدراسیون فوتبال، هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفته است.
فدراسیون فوتبال عصر دوشنبه با انتشار اطلاعیه ای مبلغ و نحوه پرداخت قرارداد سرمربی تیم ملی ایران را اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین در این اطلاعیه آمده است: «در روزهای گذشته برخی رسانه ها بدون هیچ سند و مدرکی در ارتباط با نحوه عقد قرارداد با افشین قطبی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران مطالب تخریبی را به چاپ رسانده‌اند که در همین رابطه، فدراسیون برای تنویر افکار عمومی ریز قرارداد وی را منتشر کرد.»
قرارداد قطبی با تیم ملی فوتبال ایران در دو فاز از روز سیزدهم تیر ماه امسال با فدراسیون فوتبال ایران منعقد شده است.
فاز اول این قرارداد از اول آگوست 2009 تا سی ام ژانویه 2010 و به مدت شش ماه بسته شده است که برای فاز اول 300 هزار دلار نظر گرفته شده است.
فاز دوم قرارداد از اول فوریه 2010 تا پایان ژانویه 2011 به مدت 12 ماه با مبلغ 500 هزار دلار به عنوان حقوق تعیین و به ترتیبی که اعلام می شود، پس از کسر مالیات براساس قوانین جاری ایران به قطبی پرداخت خواهد شد.
در اولین پرداخت 100 هزار دلار در اول آگوست 2009 به سرمربی تیم ملی پرداخت و براساس توافق در اول اکتبر سال گذشته 100 هزار دلار دیگر به قطبی داده شد.
قسط بعدی قطبی اول دسامبر 2009 به مبلغ 100 دلار پرداخت خواهد شد با این حساب افشین قطبی تا روزگذشته 300 هزار دلار از فدراسیون فوتبال دریافت کرده است.
قسط سوم اول فوریه 2010 میلادی مبلغ 150 هزار دلار ،قسط چهارم اول ژوئن 2010 و قسط پنجم اول نوامبر 2010 مبلغ 155 هزار دلار و قسط آخر اول دسامبر 2010، به افشین قطبی پرداخت خواهد شد.

در صورتی که تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا 2011 به مقام قهرمانی برسد، 250 هزار دلار ، مقام دوم 150 هزار دلار و مقام سوم 100 هزار دلار به عنوان پاداش به سر مربی تیم ملی پرداخت خواهد شد.
در صورتی که در طول مدت قرارداد به دلایل گوناگون به بازیکنان تیم ملی هر گونه پاداش از سوی فدراسیون فوتبال پرداخت شود، مشمول سرمربی کادرفنی،پزشکی و تدارکاتی هم می‌شود.
البته عدم پرداخت حقوق سر مربی در تاریخ های ذکرشده این حق را برای سر مربی تیم ملی قائل می شود که وی بتواند قرارداد خود را فسخ کند.
در ماده دیگری از این قرارداد آمده است :‌ در صورتی که تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا 2011 قطر اول تا سوم شود با توافق طرفین قرارداد به مدت دو سال دیگر تا پایان رقابت های جام جهانی 2014 با شرایط جدید تمدید خواهد شد.
هم چنین اگر تیم ملی درجام ملت های آسیا 2011 به مقام های اول تا سوم نرسد قرارداد با توافق طرفین فسخ خواهد شد.
فدراسیون فوتبال با قبول برنامه های ارایه شده توسط سرمربی تیم ملی فوتبال ایران متعهد می شود کلیه ابزار لازم را برای اجرایی کردن برنامه های وی در اختیار قطبی قرار دهد.
هزینه اجاره یک دستگاه منزل مبله، خودرو با راننده ، تلفن ثابت و همراه سرمربی تیم ملی، هزینه حداکثر تلفن ماهیانه 100 هزار تومان نیز از تعهدات فدراسیون فوتبال به سرمربی تیم ملی است.
در بند دیگری از قرارداد مقرر شده است اختیارات و تصمیمات فنی تیم ملی فوتبال ایران به عهده سر مربی و انتخاب کادر فنی ایرانی یا خارجی با هماهنگی و به هزینه فدراسیون فوتبال ایران است .
هم چنین محل سکونت سر مربی تیم ملی در تهران خواهد بود و انجام ندادن هریک از این تعهدات به عنوان فسخ قرارداد برای طرف مقابل تلقی خواهد شد.
این قرارداد در سه صفحه در تاریخ 13/4/88 به امضای دو طرف رسیده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,