Saturday, 18 July 2015
02 December 2020
با شکست در برابر روسیه

«کشتی فرنگی ایران به نایب قهرمانی جهان رضایت داد»

2013 February 21

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه دوم اسفند ماه (٢٠ فوریه)، مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی که طی روزهای یکم و دوم اسفندماه به میزبانی ایران و در ورزشگاه دوازده‌هزارنفری آزادی برگزار شد، با قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی روسیه خاتمه یافت.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران پس از سه سال قهرمانی پی در پی، در تهران با نتیجه پنج بر دو، جام را تحویل روس‌ها داد و بر سکوی نایب‌قهرمانی ایستاد.

20130220-koshti-farangi

به گزارش ایسنا، پس از باخت تیم فرنگی‌کاران، تماشاگرهای بازی، یک‌صدا «محمد بنا» مربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی را که سابقه درخشانی در هدایت این تیم داشت و فرنگی‌کاران ایرانی با مربی‌گری او برای اولین‌بار در تاریخ توانسته بودند قهرمانی المپیک را در سال ٢٠١٢ تجربه کنند، تشویق کرده و با شعار «تیم بدون بنا، همینه،همینه»، خواهان بازگشت او شدند.

آقای بنا در تاریخ هجدهم دی‌ماه در اعتراض به آن‌چه «بی‌توجهی به این رشته ورزشی» جدایی خود را از تیم ملی کشتی فرنگی اعلام کرده بود. وی در نامه خود به سرپرست فدراسیون کشتی ایران نوشته بود: «در شرایط کنونی، نه تنها امکانات ویژه‌ای برای ورزش اول ایران در نظر گرفته نشده ، بل‌که بی‌توجهی‌ها به اوج رسیده و مشکلای بسیاری سد راه موفقیت کشتی فرنگی است».

گفتنی است که مسابقات جام جهانی کشتی آزاد، روزهای سوم و چهارم اسفند در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,