Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
در سن ٨٦ سالگی

«درگذشت آیت‌اله خوشوقت در مکه»

2013 February 21

خبر / رادیو کوچه

«آیت‌اله عزیزاله خوشوقت» ، از چهره‌های سیاسی روحانی در نظام جمهوری اسلامی و خویشاوند «آیت‌اله علی خامنه‌ای»، روز چهارشنبه دوم اسفند ماه در بیمارستان «ملک فیصل» شهر مکه درگذشت. وی که به هنگام مرگ ٨۶ سال داشت، در سفری زیارتی به عربستان سعودی، دچار عارضه تنفسی شده و از روزها قبل در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری بود.

به گزارش «خبرگزاری فارس» قرار است تا مراسم تشییع وی پس از رسیدن جسد در روز شنبه از مکه به تهران، در حرم «عبدالعظیم حسنی» شهر ری دفن شود.

«آیت‌اله خوشوقت»، پدر همسر «مصطفی خامنه‌ای» فرزند رهبر جمهوری اسلامی و یکی از حامیان «محمود احمدی‌نژاد» به شمار می‌رفت که در سال ٨٨، رای دادن به وی را «ادامه راه شهدا» توصیف کرده بود.

20130220-khoshvaght-koocheh11

نام «آیت‌اله خوشوقت» در پی شایعات مربوط به مطرح‌شدن‌اش تحت عنوان یکی از آمران قتل‌های زنجیره‌ای، بر سر زبان‌ها افتاد. در بازجویی‌های منتسب به «سعید امامی»، نام وی در کنار آقایان مصباح یزدی، احمد جنتی و ابوالقاسم خزعلی به عنوان فتوادهندگان قتل‌ها آمده است.

وی امام جماعت مسجد امام حسن در سه راه طالقانی (پیچ شمران) تهران بود و یکی از ستون‌های تشکل موسوم به «جبهه پایداری» محسوب می‌شد. «آیت‌اله خامنه‌ای» و دیگر مسوولان جمهوری اسلامی در بیانیه‌های جداگانه، فوت «آیت‌اله خوشوقت» را تسلیت گفته‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,