Saturday, 18 July 2015
12 December 2019
تکرار سخنان مدحی و دنیادیده‌شیران

«پخش اعترافات محمود زمانی از تلویزیون ایران»

2013 February 26

خبر / رادیو کوچه

صدا و سیمای جمهوری اسلامی شام‌گاه دوشنبه هفتم اسفندماه، در برنامه‌ای به نام «مثلث» که آن‌را ادامه برنامه‌های «الماسی برای فریب» و «هدیه برگشتی» خواند، اقدام به پخش اعتراف‌های شخصی به نام «محمود زمانی» کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان «محمود زمانی» را «بخش مهمی از پروژه‌های سیاسی-امنیتی و اطلاعاتی غرب و نقطه ثقل سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس» معرفی کرد و گفت که وی پس از «محمدرضا مدحی»‌ و «رضا دنیادیده شیران» بر روی همان صندلی، در همان اتاقی نشسته که دو فرد یاد شده اعترافات خود را با نشستن روی آن بیان کرده‌اند.

20130225-mahmoudZamani-koocheh

آقای زمانی مدعی ارتباط با تنی چند از چهره‌های اپوزیسیون خارج از کشور، سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی غربی و هم‌چنین چهره‌های سیاسی معترض در داخل کشور شد. وی در بخشی از سخنان خود گفت: «دقیقن من وسط یک مثلث بودم که سه راس داشت. من عنصر مورد اعتماد همزمان سه گروه بودم: سرویس‌های اطلاعاتی غرب شامل آمریکا و انگلیس، اپوزوسیون و ضدانقلاب خارج از کشور و همچنین جریان داخلی که مربوط به فتنه سال ٨٨ می‌شد و با مسوولین و سران این جریان در تماس بودم».

در انتهای این برنامه، از احتمال پخش اعترافات افراد دیگری خبر داده و گفته شد: «این روایت که چگونه زمانی از مثلث خارج می‌شود و روی این صندلی قرار می‌گیرد، داستان مفصلی دارد اما این واقعیت که نفر بعدی که در این اتاق و روی این مبلمان خواهد نشست و پروژه‌های دیگر ضد انقلاب را روی دایره خواهد ریخت، واقعیتی است که باید از لفظ قریب‌الوقوع برای آن استفاده کرد».

پیش‌تر تلویزیون جمهوری اسلامی اعترافات «محمدرضا مدحی» و «رضا دنیادیده شیران»‌ را پخش کرده بود که آنان نیز سخنان مشابهی درباره اپوزیسیون خارج از کشور، معترضان داخلی و سرویس‌های امنیتی غربی مطرح کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

«هدیه برگشتی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    h0hhvo mdrizrqgwyjl, [url=http://bodirnggbqds.com/]bodirnggbqds[/url], [link=http://mddeaixmutyz.com/]mddeaixmutyz[/link], http://wyxzohndodbu.com/