Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
امام جمعه موقت تهران

«درصد غنی‌سازی به کسی ربط ندارد»

2013 March 01

خبر / رادیو کوچه

«حجت‌الاسلام کاظم صدیقی» در خطبه‌های نماز جمعه روز یازدهم اسفند تهران درباره مذاکرات هسته‌ای اخیر ایران با قدرت‌های جهانی اظهار داشت: «اخلاق انسانی دست ما را بسته است و در ساخت سلاح هسته‌یی اگر بنا داشتیم، این کار را می‌کردیم و هیچ قدرتی و هیچ ابرجنایتکاری حتی آمریکا نمی‌توانست جلوی این مساله را بگیرد».

امام جمعه موقت تهران با بی اساس خواندن خبرها درباره توقف غنی‌سازی بیست درصدی، گفت: «یاوه‌های بعضی خبرگزاری‌ها که گفته‌اند ایران بر توقف غنی‌سازی ٢٠ درصدی موافقت کرده است، اساسی ندارد و ملت ایران فعالیت هسته‌یی علمی و صنعتی را حق مسلم خود می‌داند». وی افزود: «درصد غنی‌سازی به کسی ارتباطی ندارد و به مقداری که ملت ایران نیاز دارد از این حق خود استفاده می‌کند و از هیچ قدرتی هم تاکنون نترسیده و از این به بعد هم نمی‌ترسد.»

20130201-kazem-sedighi-koocheh

خطیب این هفته تماز جمعه، با اشاره به هند، پاکستان و کره شمالی که کشورهایی دارای سلاح هسته‌ای هستند، گفت: «شما در برابر این کشورها هیچ کاری نتوانستید بکنید تا چه رسد به ملتی که ٣۴ سال در برابر قدرت‌های تا بیخ دندان مسلح مبارزه و مقاومت کرده و جنگ هشت ساله را با پیروزی پشت سر گذاشته است».

«کاظم صدیقی» با تزلزل‌ناپذیر خواندن موضع جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای، بیان کرد: «رییس‌جمهور آمریکا اخیرن در اظهاراتش گفته است که ما هرگز نخواهیم گذاشت ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد. در مقابل ما نیز بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری به آن‌ها می‌گوییم که ما اگر سلاح هسته‌ای در برنامه‌مان منظور نشده است، نه از باب این است که منتظریم رییس‌جمهور آمریکا اجازه دهد، بل‌که از این جهت که فتوای رهبر ما بر حرمت ایجاد سلاح هسته‌ای است و تولید سلاح هسته‌ای جنایت علیه بشریت است.»

بیشتر بخوانید:

«پایان مذاکرات هسته‌ای در قزاقستان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,