Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
غلام‌حسین کرباسچی

«اصلاح‌طلب داخل و خارج کشور نداریم»

2013 March 04

خبر / رادیو کوچه

«تندترین آدمی که داخل کشور و یا خارج از کشور اطلاق اصلاح‌طلب به او می‌شود از نیروهایی است که با مجموعه اصلاح‌طلبان در طی سال‌های بعد از انقلاب کار کرده و حالا به هر دلیلی از کار برکنار شده یا حضور ندارد؛ به دنبال این نیستند که نظام را بر هم بزنند و یک نظام دیگری بر سر کار بیاورند.» این بخشی از گفته «غلام حسین کرباسچی» شهردار اسبق تهران و دبیر کل گروه کارگزاران سازندگی است.

آقای کرباسچی طی مصاحبه‌ای تفصیلی با «خبرگزاری مهر» که روز شنبه سیزدهم اسفند ماه منتشر شد، تمامی اصلاح‌طلبان از «مصطفی کواکبیان» تا «عطا‌اله مهاجرانی» را جزو بدنه اصلاحات دانست و گفت اگر بنا بر تقسیم باشد، اصول‌گرایان نیز به دو بخش ساختار‌شکن و معتدل قابل تفکیک هستند.

20130303-karbaschi-koocheh

کرباسچی معتقد است اگر عده‌ای به شورای نگهبان و یا بخشی از قانون اساسی معترض باشند، برانداز محسوب نمی‌شوند. وی می‌گوید : «روش‌های دولت خیلی از اصول‌گرایان را اصلاح‌‌طلب کرده است.» از جمله در سیاست خارجی که روزی دولت، تحریم‌ها و قطع‌نامه‌ها را به کاغذ پاره تشبیه می‌کرد اما اینک تمام مشکل‌های سیستم داخلی‌اش را به تحریم‌ها منتسب می کند.

کرباسچی در بخش دیگری از این مصاحبه نیروهای امنیتی و اطلاعاتی را پشیمان از حوادث سال ٨٨ دانسته، از حصر موسوی و کروبی انتقاد کرد و گفت: «من با قاطعیت می‌گویم کروبی و موسوی هیچ‌وقت درخواست خلاف قانون از مردم برای مقابله با نظام نکردند. شما که استناد می کنید به سخنان رهبری؛ با دیدگاه شما پس الان آقایان لاریجانی و احمدی‌نژاد هر دو خارج از نظام هستند. مگر رهبری دستور ندادند اختلاف نکنید و هرکس پس از این این اقدامات را انجام بدهد به ملت خیانت کرده است؟ پس این چه بساطی بود که آقایان در روز یکشنبه استیضاح درآوردند؟»

آقای کرباسچی با انتقاد از عمل‌کرد شورای نگهبان در هنگام انتخابات ریاست جمهوری و هواداری آقای جنتی از احمدی‌نژاد گفت چرا به شکایت آقای تاج‌زاده از جنتی رسیدگی نمی‌شود؟ همچنین وی با انتقاد از عمل‌کرد آقای خاتمی در انتخابات قبلی مجلس، مدعی شد که خاتمی شفاف رفتار نکرده است و اگر بنا بر حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات بود باید اعلام می‌کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,