Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی

«به ششصد خبرنگار ضربه زدیم»

2013 March 05

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه چهاردهم اسفند ماه، «حیدر مصلحی» وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، در همایش امامان جمعه اصفهان گفت که  «بازداشت و احضار خبرنگاران دست‌نشانده‌ی استکبار، موجب آشفتگی و برهم ریختگی دشمنان نظام جمهوری اسلامی شده است».

به گزارش «خبرگزاری جمهوری اسلامی»(ایرنا) آقای مصلحی افزود: «مجموعه ای متشکل از ۶٠٠ خبرنگار که ١۵٠ نفر آنان در داخل کشور و مابقی در خارج کشور فعالیت رسانه‌ای خود را هماهنگ می‌کردند، مورد ضربه سربازان گمنام امام زمان قرار گرفتند».

واژه «سربازان گمنام امام زمان» از سوی مقامات جمهوری اسلامی به نیروهای وزارت اطلاعات اطلاق می‌شود.

20130302-heidarmoslehi-koocheh

«حجت‌الاسلام مصلحی» برخی از روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده را «مرتبط با شبکه‌های ضدانقلاب» خواند و گفت که شناسایی آن‌ها باعث شکست برنامه‌های دشمن شد.

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی گفت: «راه‌اندازی شبکه‌های مختلف تلویزیونی ضدانقلاب در سال‌های اخیر در قالب برنامه‌های تحلیلی و گفت‌وگو از سوی جبهه استکبار طراحی شده است تا از رویارویی مسلمانان با جبهه استکبار جلوگیری کند». وی افزود: «حمله سنگین به ولایت فقیه و گفتمان امام و رهبری و بزرگنمایی مشکلات و خبرسازی در دستور کار جدی آنان برای تضعیف انقلاب قرار گرفته است».

وی گفت که وزارت‌خانه متبوع‌اش قصد دارد تا از به وجود آمدن فتنه، قبل از انتخابات جلوگیری کند.

در موج جدید بازداشت روزنامه‌نگاران که از هفته نخست بهمن ماه آغازشد، چندین روزنامه‌نگار دستگیر شدند که پس از آزادی عده‌ای از آنان به قید وثیقه، هنوز «نسرین تخیری (دبیر اجتماعی روزنامه اعتماد)، ساسان آقایی (دبیر گروه بین‌الملل روزنامه اعتماد)، صبا آذرپیک (خبرنگار سابق روزنامه اعتماد) احسان مازندرانی (خبرنگار روزنامه اعتماد)» در زندان هستند و  عصر روز یکشنبه نیز «محمد جواد روح» (دبیر ماهنامه مهرنامه) به جمع بازداشت‌شدگان پیوست.

بیشتر بخوانید:

«آزادی سلیمان محمدی و پژمان موسوی»

«بازداشت احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار»

«اگرروزنامه‌نگاری جرم است، همه ما شریک جرمیم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    بقول معروف دعوا سر لحاف ملا است . در کشور حسین قلی خانی, حسین قلی خانی هم بایستی حرف زد. اینها دستشان به بیبی نمیرسد کنیز مطبخی را به بباد کتک گرفته اند. این را همگان میدانند که این رهبر است که با فرمایشات خود آب به آسیای دشمن میریزد و زمینه را برای محدودیت کشور بیشتر نماید نه آن خبر نگار قلم زن که چاره ای جز بیان حقیقت ندارد. آقای مصلحی سوختن ریش شما از بلاهت است نه آن دستور العمل کتاب