Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
معاون رییس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد

«هوگو چاوز درگذشت»

2013 March 06

خبر / رادیو کوچه

«نیکلاس مادورو» معاون رییس جمهوری ونزوئلا روز سه‌شنبه پنجم مارچ مرگ «هوگو چاوز» رییس جمهوری این کشور را اعلام کرد. آقای مادورو در تلویزیون دولتی ونزوئلا در حالی که اشک بر چشم داشت، گفت که هوگو چاوز ساعت ۴:٢۵ دقیقه عصر به وقت محلی درگذشته است. چاوز به هنگام مرگ ۵٨ سال داشت.

20130305-chavez-gallery-koocheh

تنها ساعاتی پیش از انتشار این خبر، آقای مادورو از اخراج وابسته نظامی سفارت آمریکا به دلیل ملاقات با افسران ارتش ونزوئلا و تلاش برای ناآرام‌کردن این کشور، خبر داده بود.

روز دوشنبه، «ارنستو ویله‌گاس» وزیر ارتباطات ونزوئلا گفته بود که آقای چاوز در پی آخرین عمل جراحی‌اش که برای درمان سرطان در کوبا صورت گرفت، دچار عفونت ریوی شدید شده است.

چاوز در ماه ژوئن سال ٢٠١١ از بیماری سرطان خود خبر داد. وی از آن زمان، چهار بار جراحی شد و متعاقب آن تحت درمان با تکنیک‌های شیمی‌درمانی و پرتودرمانی قرار گرفت.

«هوگو چاوز» که در انتخابات ماه اکتبر ٢٠١٢، برای سومین بار به مقام ریاست‌جمهوری ونزوئلا انتخاب شده بود، پیش از عزیمت به کوبا برای آخرین بار، در یک برنامه تلویزیونی به تاریخ هشتم دسامبر،‌ برای نخستین بار از جانشین احتمالی خود نام برد و از هواداران خود خواست تا اگر اتفاقی برای او افتاد، به «نیکلاس مادورو»،‌ معاون رییس‌جمهوری و وزیر خارجه پیشین ونزوئلا رای دهند.

بیشتر بخوانید:

«چاوز، انقلابی سوسیالیست یا دیکتاتور پوپولیست؟»

«اخراج وابسته نظامی آمریکا از ونزوئلا»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    از مرگ هیچ کس حتی دشمنم خوشحال نمیشوم ولی مردن چاورز قدری مر بفکر فرو برد که بعضی افراد انچنان کم جنبه اند که از محو دشمنانشان سر مست میشوند و چاورز از آن جمله بود. او دارای فلسفه ای سر قبر آقائی و ادبیات و رفتاری چاله میدانی. غرق در اوهام کمونیستی و پا در هوای اعتقادات دینی که ضمن گوشه چشمی هم زیاد به منم منم کردن. روانش شاد که باور نمیکرد در پنجاه و هشت سالگی فوت کند و ماترک خود را برای کسانی که از هم امروز شروع به سرودن لاطائلات که سرطان چاورز توطعه دشمنان خلق بوده ! جل الخالق.