Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
ادامه فشارها بر اهالی رسانه

«توقیف سه نشریه، بازداشت دو روزنامه‌نگار»

2013 March 06

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه شانزدهم اسفند ماه «محمدمهدی امامی ناصری» مدیر مسوول و «علی‌رضا آقایی راد» دبیر سرویس سیاسی روزنامه «مغرب»‌ توسط ماموران دادستانی در دفتر این روزنامه بازداشت شده و هم‌زمان، گزارش‌هایی دیگر، از توقیف هفته‌نامه آسمان و ماهنامه‌های تجربه و مهرنامه حکایت دارند.

به گزارش «عصر ایران»‌ «امیرموسی کاظمی» سردبیر روزنامه‌ی مغرب با تایید خبر بازداشت‌ همکاران خود، گفت: «عصر روز چهارشنبه از طرف دادستانی در دفتر این روزنامه حضور پیدا کردند و “محمدمهدی امامی ناصری” و “علیرضا آقایی‌راد” را بازداشت کردند».

20130218-journals-koocheh

وی درباره‌ی دلیل این بازداشت گفت: «علتی که عنوان شد نوشتن مطلبی با تیتر “ادب مرد به ز دولت اوست” توسط “علیرضا آقایی‌راد” بود که در شماره‌ی دهم روزنامه به چاپ رسید. البته در این مطلب به هیچ جغرافیای سیاسی اشاره نشده و فقط براساس تفکر فلاسفه درباره‌ی یک آرمان‌شهر نوشته شده است.»

آقای کاظمی هم‌چنین درباره‌ی ادامه‌ی انتشار روزنامه‌ی مغرب اظهار کرد: «تاکنون هیچ حکمی مبنی بر جلوگیری از انتشار روزنامه به‌دست ما نرسیده است و در این شرایط، روزنامه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.»

گفتنی است که روز دوشنبه چهاردهم اسفند ماه، «حیدر مصلحی» وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، در همایش امامان جمعه اصفهان گفت که این وزارت‌خانه به ششصد خبرنگار ضربه زده است.
آقای مصلحی با ذکر این‌که: «مجموعه ای متشکل از ۶٠٠ خبرنگار که ١۵٠ نفر آنان در داخل کشور و مابقی در خارج کشور فعالیت رسانه‌ای خود را هماهنگ می‌کردند، مورد ضربه سربازان گمنام امام زمان قرار گرفتند»، برخی از روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده را «مرتبط با شبکه‌های ضدانقلاب» خواند و گفت که شناسایی آن‌ها باعث شکست برنامه‌های دشمن شد.

بیشتر بخوانید:

«به ششصد خبرنگار ضربه زدیم»

«آزادی نسرین تخیری، صبا آذرپیک و ساسان آقایی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,