Saturday, 18 July 2015
30 November 2020
محمود احمدی‌نژاد

«چاوز دارای روحیه بسیجی و حزب‌اللهی بود»

2013 March 06

خبر / رادیو کوچه

در پی درگذشت «هوگو چاوز» رییس جمهوری ونزوئلا، دولت جمهوری اسلامی روز چهارشنبه شانزدهم اسفند را عزای عمومی اعلام کرد و «محمود احمدی‌نژاد» در جلسه هیات دولت وی را دارای روحیه یک بسیجی مخلص تمام عیار، حزب اللهی و عاشق مردم خواند.

به گزارش سایت ریاست جمهوری اسلامی، آقای احمدی‌نژاد با بیان این‌که هوگو چاوز یک مومن واقعی و انقلابی بود که با روحیه‌ای پاک، لطیف و مخلص، همواره در کنار مردم بود و در مسیر خدمت به آنان تلاش می‌کرد، افزود: «چاوز کسی بود که صراحتا اعتقاد خود به پیامبران الهی را اعلام می‌کرد و می‌گفت که منتظر حکومت عدل جهانی هستیم و به واقع نیز در این راه تلاش می‌کرد و با روحیه یک بسیجی مخلص تمام‌عیار و حزب‌اللهی و عاشق مردم بود».

130104055317-08-hugo-chavez-gallery-horizontal-gallery

رییس دولت جمهوری اسلامی ادامه داد: «چاوز در کل منطقه آمریکای لاتین پرچم حمایت از جمهوری اسلامی ایران را برافراشت و صراحتا اعلام می‌کرد که راه پیروزی پیوند و همکاری با ملت ایران است و در این راستا اگر یک کالای ایرانی به آن‌جا صادر می‌شد آن را در مقابل رسانه‌ها تبلیغ و تشریح می‌کرد».

«محمود احمدی‌نژاد» با تاکید بر ضرورت شناخت و معرفی افرادی همچون چاوز به بشریت و نسل های آینده، گفت: «شخصیت‌هایی مانند چاوز روح امید،‌ اعتماد به نفس، پایداری و شجاعت را در بین ملت‌ها دمیده‌اند و با وجود این‌که به ظاهر از بین بشریت رفته‌اند، اما اندیشه آن‌ها همواره باقی خواهد ماند و معتقدم امروز تمام ملت‌های آمریکای لاتین عزادار هستند چرا که با چشمان خود عشق توده‌های مردم نسبت به چاوز را دیده‌ام».

ریس جمهوری اسلامی هم‌چنین در نامه‌ای به «نیکلاس مادورو» کفیل ریاست جمهوری ونزوئلا، به طور رسمی درگذشت آقای چاوز را تسلیت گفت. وی در این نامه، دلیل مرگ «هوگو چاوز» را «بیماری مشکوک» خواند.

بیشتر بخوانید:

«چاوز، انقلابی سوسیالیست یا دیکتاتور پوپولیست؟»

«هوگو چاوز درگذشت»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    بدوستیش با چاورز ایرادی نیست ولی آسمان و ریسمان بهم بافتن برای تلطیف چهره یک فرد چپ گرا و پیوندش با پیامبران و امامان و غیره از همان ابتدای کارش و دیدار با چاورز که بیماریش نه بدار بودبا کمال جسارت میگویم برای خرداد نود و دو بود. همانطور که قبلا هم گفته ام این آدم ماکیاولی در فرم و قد و قواره های بالاتر است اگر روزی بدانم که برنامه ایشان از همان زمان شروع مدیریتش در آذربایجان شرقی طرح ریزی شده تعجبی نخواهم کرد هر چند صد لعن بخودم خواهم کرد اگر این برنامه اجرا شود. او را دست کم نگیریم که مترنیجی در اوج اوهام است.