Saturday, 18 July 2015
05 August 2020
خبرگزاری فارس خبر داد

«دستگیری یکی از حلقه‌های مهم ارتباطی مخالفان»

2013 March 13

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه ٢٢ اسفند، یک خبرگزاری داخلی ایران از بازداشت کسی که وی را «یکی از حلقه‌های خیلی مهم ارتباطات داخلی – خارجی فتنه‌گران» نامید، خبر داد. واژه «فتنه‌گر» در ادبیات مقام‌های جمهوری اسلامی به معترضان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ١٣٨٨ اطلاق می‌شود.

«خبرگزاری فارس» از قول «یک منبع مطلع» نوشت: «بعد از چند ماه تعقیب سوژه مورد نظر و مراقبت از او در خارج از کشور و انجام اقدامات متعددی به منظور گسیل داشتن وی به داخل، بالاخره تاکتیک‌های طراحی شده برای ورود او به کشور، موثر واقع گشته و فرد مورد نظر وارد کشور شد».

منبع این خبرگزاری اضافه کرد: «پس از ورود او نیز بیش از چهل روز دست نگه داشتیم و او را کاملن تحت‌نظر گرفتیم که البته این ریسک، به نتیجه‌اش می‌ارزید و بخش مهمی از ارتباطات داخلی این فرد و شخصیت‌های مطرح فتنه که این فرد از خارج برای آنها پیام آورده بود، شناسایی شدند و بالاخره در شرایط که قصد بازگشت به خارج را داشت، بازداشت شد».

20130312-handcuffs

در این گزارش‌ وعده داده شده که پس از مرتفع شدن معذوریت‌های امنیتی، اطلاعات مهمی درباره جزئیات موضوع منتشر شود.

گفتنی است که صدا و سیمای جمهوری اسلامی، شام‌گاه دوشنبه هفتم اسفندماه، در برنامه‌ای به نام «مثلث» که آن‌را ادامه برنامه‌های «الماسی برای فریب» و «هدیه برگشتی» خواند، اقدام به پخش اعتراف‌های شخصی به نام «محمود زمانی» کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان «محمود زمانی» را «بخش مهمی از پروژه‌های سیاسی-امنیتی و اطلاعاتی غرب و نقطه ثقل سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس» معرفی کرد و گفت که وی پس از «محمدرضا مدحی»‌ و «رضا دنیادیده شیران» بر روی همان صندلی، در همان اتاقی نشسته که دو فرد یاد شده اعترافات خود را با نشستن روی آن بیان کرده‌اند.

در انتهای این برنامه، از احتمال پخش اعترافات افراد دیگری خبر داده و گفته شده بود: «این روایت که چگونه زمانی از مثلث خارج می‌شود و روی این صندلی قرار می‌گیرد، داستان مفصلی دارد اما این واقعیت که نفر بعدی که در این اتاق و روی این مبلمان خواهد نشست و پروژه‌های دیگر ضد انقلاب را روی دایره خواهد ریخت، واقعیتی است که باید از لفظ قریب‌الوقوع برای آن استفاده کرد»

مشخص نیست که آیا انتشار خبر بازداشت اخیر، با پروژه اعتراف‌گیری‌های مذکور مرتبط است یا خیر.

بیشتر بخوانید:

«واکنش خانواده مهدی کروبی به پخش برنامه مثلث»

«پخش اعترافات محمود زمانی از تلویزیون ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,