Saturday, 18 July 2015
03 August 2020
محمود احمدی‌نژاد

«ولایت فقیه جبهه سیاسی برای عده‌ای خاص نیست»

2013 March 16

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه ٢۶ اسفند، «محمود احمدی‌نژاد» رییس جمهوری اسلامی، در دیدار مسوولان ستاد عالی و فعالان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، گفت که ولایت فقیه جبهه سیاسی برای عده‌ای خاص نیست که خود را پشت آن مخفی کنند و بازی‌های انتخاباتی خود را پیش ببرند.

به گزارش «خبرگزاری دانشجویان ایران»(ایسنا)، آقای احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال یکی از حضار در ارتباط با بحث ولایت فقیه به عنوان حلقه واسطه بین انسان و امامت، گفت: «جمهوری اسلامی تمرین امامت و ولایت است، همه عظمت جمهوری اسلامی از آن امام و شهداست و در واقع این راهی است که آنها باز کرده‌اند و نظام ولایت فقیه پشت آن به امام زمان محکم است و در واقع برای امام زمان و استقرار حکومت امام زمان است».

Ahmadinejad-Mona Hoobehfekr-isna

وی افزود: «ولایت فقیه این نیست که جبهه سیاسی برای یک عده‌ای خاص باشد که خود را پشت آن مخفی کنند و بازی‌های انتخاباتی خود را پیش ببرند».

«محمود احمدی‌نژاد» با بیان این که بحث امامت و ولایت فقیه بحث‌های مبنایی و متعالی است، اظهار کرد: «نباید در سطح کارهای دم دستی آن را پایین آورد».

وی با بیان این‌که هر کس ذره‌ای به اندیشه‌های الهی معتقد باشد، زیر پرچم ولایت است و در واقع ولایت متعلق به تمام بشریت است، گفت: «نقطه هجمه اصلی شیطان این است که انسان را از خود و امام غافل کند و می‌گوید در مورد هر چیزی می‌خواهید صحبت کنید ولی از امامت و ولایت صحبت نکنید».

آقای احمدی‌نژاد با بیان این‌که ما این موضوعات اساسی را کنار گذاشته‌ایم و راجع به فرعیات گفت‌وگو می‌کنیم، گفت: «مگر کسی می‌تواند حقیقت امام را نفی کند. امام متعلق به بشریت است».

بیشتر بخوانید:

«کاش پیش از آن‌که حرف بزنند، چهارکلام درس می‌خواندند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,