Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
توسط نیروهای امنیتی

«بازداشت رییس کمیته آموزش نهضت آزادی»

2013 March 17

خبر / رادیو کوچه

«مهدی معتمدی مهر» رییس کمیته آموزش و عضو دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران روز شنبه ۲۶ اسفند ماه پس از بازرسی منزل شخصی‌اش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

به گزارش «میزان خبر» این فعال سیاسی در پی محاکمه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و با اتهام‌هایی نظیر «عضویت در نهضت آزادی ایران، شرکت در تجمع روز عاشورا و نوشتن مقالات انتقادی» به پنج سال حبس محکوم شده بود، که این حکم عینا در دادگاه تجدید نظر نیز تایید شد.

motamedi

وی که عضو کمیته «انتخابات آزاد، سالم و عادلانه» است، نخستین بار در فروردین ۸۸ به بهانه‌ نقش داشتن در تنظیم و انتشار بیانیه درخواست نظارت بین‌المللی در انتخابات دهم ریاست جمهوری بازداشت و پس از ۴۵ روز حبس انفرادی به قید کفالت آزاد شد و بار دوم، پس از وقایع عاشورای ۸۸ به اتهام شرکت در این تجمع، بازداشت و پس از حدود دو ماه در دهم اسفند‌‌ همان سال آزاد شد.

آقای «معتمدی مهر» پیش از این در نامه‌ای سرگشاده به وزیر اطلاعات و با اشاره صریح به ضرب و شتم در دوران بازداشت، نسبت به رفتارهای غیر قانونی ماموران این وزراتخانه اعتراض کرده و از وزیر اطلاعات درخواست کرد تا از ادامه این رفتارهای غیر قانونی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت پنج فعال اصلاح‌طلب همدانی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,