Saturday, 18 July 2015
25 May 2020
نامه گروهی از زندانیان سیاسی اوین به درویش‌های اعتصاب کننده

«به اعتصاب‌غذای خود پایان دهید»

2013 March 29

خبر / رادیو کوچه

۲٢ تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در نامه‌ای که روز پنج‌شنبه هشتم فروردین ماه منتشر شد، از «صالح مرادی» و «کسری نوری»، دراویش گنابادی محبوس در زندان «عادل آباد» شیراز خواستند تا به اعتصاب غذای اعتراضی خود پایان دهند.

«کسری نوری» و «صالح مرادی» از ۷۰ روز پیش در اعتراض به انتقال غیرقانونی دراویش محبوس در بند ۳۵۰ به بند امنیتی ۲۰۹ دست به اعتصاب غذا زده‌ و خواهان بازگرداندن این افراد به بند ۳۵۰ زندان اوین هستند.

عکس: سایت مجذوبان نور

عکس: سایت مجذوبان نور

به گزارش «وب‌سایت کلمه»، زندانیان بند ٣۵٠در نامه‌ی خود خطاب به آقایان نوری و مرادی نوشتند: «شما با اقدام اعتراضی خود صدای مظلومیت هم‌کیشان خود را به همه رساندید ولی اینک وارد مرحله‌ای شده‌اید که ادامه اعتصاب غذا می‌تواند پیامد‌های خطیری داشته باشد که حتی مورد رضایت دوستانتان نیز نخواهد بود. لذا برای جلوگیری از این پیامد‌ها مصرانه از شما می‌خواهیم به اعتصاب غذای خود پایان دهید».

امضاکنندگان در بخشی دیگر از نامه خود اعتراض را حق مسلم آن‌ها و دیگر دراویش گنابادی «برای تشکیل دادگاه قانونی و دادرسی مبتنی بر عدالت» خوانده و افزودند: «امیدواریم که مسوولان امر از ادامه این ظلم آشکار ممانعت بعمل آورند و خواست قانونی و حقوق دراویش گنابادی را مبنی بر رعایت قانون و حقوق شهروندی و ضوابط دادرسی عادلانه به رسمیت بشناسند».

بیشتر بخوانید:

«نامه سی زندانی سیاسی در دفاع از حقوق درویش‌ها»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,