Saturday, 18 July 2015
04 August 2021

«قرصی برای یک قرن زندگی»

2010 February 06

دانشمندان آمریکایی با بررسی میراث ژنتیکی یک جمعیت ساکن آلمان که به طور طبیعی تا 100 سالگی زندگی می‌کنند آماده ساخت قرصی هستند که عمر انسان را به یک قرن می‌رساند.
به گزارش خبرگزاری مهر، محققان موسسه تحقیقات طول عمر کالج انیشتین در نیویورک با بررسی ژنتیک مردم نژادی در آلمان که به دلیل زندگی طولانی تا 100 سالگی مشهور هستند توانستند رازی را کشف کنند که به کمک آن می‌توانند ظرف سه سال آینده «قرص جوانی جاودانه» را آماده عرضه کنند.
با کمک این قرص، بیماری‌هایی چون آلزایمر، آلرژی، مشکلات قلبی، کلسترول بالا و دیابت بی‌معنا می‌شوند و تمام انسان‌ها می‌توانند تا 100 سالگی عمر کنند.
این محققان با بررسی DNA گروهی متشکل از 500 فرد این نژاد ساکن آلمان دریافتند که حتا عمر متوسط 30 درصد از افراد سیگاری و چاق در این نژاد حداقل 20 برابر بیشتر از افراد نژادهای دیگر است.
این محققان با بررسی دو میلیون نشانگر ژنتیکی سه ژن را پیدا کردند که از این تعداد دو ژن با افزایش کلسترول خوب و یکی با پیشگیری از دیابت و آلزایمر ارتباط دارد. کلسترول خوب خطر بیماریهای قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد.
براساس گزارش اسکای نیوز، سپس این دانشمندان در تلاش بر آمدند تا اثرات حفاظتی این ژن‌ها را به صورت مصنوعی تقلید کنند و در «قرص جوانی جاودانه» به کار برند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,