Saturday, 18 July 2015
23 January 2021
مجله خبری تاجیکستان

«حزب نهضت اسلامی در انتخابات شرکت می‌کند»

2013 April 01

کیومرث، عبدالعزیز/ دفتر تاجیکستان/ رادیو کوچه

«محی‌الدین کبیری»، رییس حزب نهضت اسلامی تاجیکستان، اعلام کرد، حزبش‌ در انتخابات ریاست جمهوری‌ تاجیکستان، که ماه نوامبر سال جاری برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند. جناب کبیری این سخنان را در نشست نمایندگان احزاب سیاسی درشهر «دوشنبه» بیان داشت.

اما او گفت، تا حال روشن نیست، حزبش‌ به کدام شکل در این انتخابات شرکت خواهد کرد. یعنی با نامزد خود، یا با پشتیبانی از نامزد‌های دیگر.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«سیدجعفر عثمان اف»، رهبر حزب دموکرت تاجیکستان، که در این نشست حضور داشت، گفت، حزب او در انتخابات با نامزد خود شرکت می‌کند و این فرد در جلسه حزب مذکور مشخص خواهد شد.

kabiri

محی الدین کبیری

«سهراب شریف اف»، نماینده پارلمان تاجیکستان، می‌گوید، در انتخابات ریاست جمهوری برای حزب خلقی-دموکراتیک رقیبی ‌را نمی‌بیند. او در شرح سخنان خود گفت، «هیج یک از احزاب در این سبقت  توان رقابت جدی با حزب خلقی – دموکراتیک را ندارد، زیرا نه حزب نهضت اسلامی و نه حزب دموکرات تا کنون برنامه‌ای مبنی بر رشد اقتصادی‌ تاجیکستان ‌را ارائه نداده‌اند.»

«رحمت‌اله زایراف»، رییس حزب سراسری‌ سوسیال-دموکرات تاجیکستان ضمن رد سخنان شریف‌اف اظهار داشت، که «حزب سوسیال‌-دموکرات تحلیل کرده‌است، که تاجیکستان ‌را می توان طی مدت شش ماه به طور کامل با برق تامین کرد.»  جناب زایراف همچنین گفت، در صورتی که نظارت کل حوزه‌های رای‌دهی در اختیار نمایندگان حزب حاکم است، «شرکت  در این انتخابات معنا نخواهد داشت». قبلا جناب زایراف در صحبت‌ با «آزاد‌گان» گفته بود، تلاش خواهد کرد تا احزاب سیاسی با کاندیدای واحد وارد انتخابات شوند. در حالی که جنبش ملی، یک سازمان ثبت نام نشده سیاسی، او را کاندیدای خود در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده‌است.

 انتخابات ریاست جمهوری در تاجیکستان ماه نوامبر سال جاری میلادی برگزار خواهد شد. تا کنون تنها حزب حاکم خلقی-دموکرات تاجیکستان گفته ‌است، که در این انتخابات با کاندید مورد نظر خود شرکت می‌کند و این کاندید «امام علی رحمان»، رییس جمهوری فعلی تاجیکستان، خواهد بود. احزاب دیگر اکنون پافشاری دارند، که قانون انتخابات اصلاح و شرکت نمایندگان احزاب سیاسی در حوزه‌های انتخاباتی و حوزه‌های رای‌دهی تامین شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,