Saturday, 18 July 2015
02 December 2020
در سن ٣٥ سالگی

«درگذشت محسن پودنکی، کشتی‌گیر جوان ایرانی»

2013 April 08

خبر / رادیو کوچه

«محسن پودنکی» عضو سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران شام‌گاه یکشنبه هجدهم فروردین پس از مدت‌ها تحمل بیماری، در سن ٣۵ سالگی درگذشت.

به گزارش «روابط عمومی فدراسیون کشتی»، «محسن پودنکی» متولد سال ١٣۵۶، تا هفت سال قبل، عضو تیم ملی کشتی فرنگی ایران در وزن ۷۴ کیلوگرم بود و در جام جهانی ۲۰۰۵  به همراه تیم ملی ایران عنوان سوم را به دست آورد.

این کشتی‌گیر قمی سابقه غلبه بر نخبگانی مثل «الکساندر دکتریشویلی» قهرمان المپیک آتن ار ازبکستان را در کارنامه دارد. حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و رقابت‌های امیدهای جهان نیز در کارنامه او که بیش از ۱۰ سال عضو تیم ملی در رده‌های سنی مختلف بود، ثبت شده است.

mohsen-pudanki-koshti

سال ۸۸ یک تومور در گوش محسن پودنکی بود که عمل کرد و بهبود یافت. قرار شد ۱۵ جلسه رادیوتراپی داشته باشد. پس از آن مسئولان بیمارستان گفتند که در سه جلسه از معالجات، دستگاه خراب بوده است. بعد از یک سال علائمی از قبیل «برهم خوردن تعادل، مشکل در تکلم و بلع» به وجود آمد که پزشکان دلیل آن را خرابی دستگاه رادیوگرافی دانستند و همین قضیه منجر به ضایعه مغزی شد.

«شیرین شیرزاد» همسر این ملی پوش ایرانی هفته گذشته به روزنامه همشهری گفه بود: «متاسفانه داروهای بی‌کیفیت در مرحله شیمی‌درمانی،‌ محسن را به آی.سی.یو کشاند و فقدان تحرک، مشکل زخم بستر را نیز اضافه کرد. در تعطیلات نوروز هم پزشکان حضور نداشتند و هیچ‌کس جوابگوی ما نبود. تنها پزشک فوق‌ تخصصی که محسن را ویزیت کرد، گفت همسرت حداکثر یک ماه دیگر زنده خواهد بود».

mohsen-pudanki-2

به گزارش «رادیو فردا»، طبق اعلام خانواده محسن پودنکی، وزیر ورزش که قول همکاری داده و گفته بود هرچقدر هزینه باشد دولت پرداخت خواهد کرد، اقدامی نکرد و با اتلاف وقت، وضعیت او وخیم‌تر شد.

همسر پودنکی گفته بود: «چندین بار به فدراسیون کشتی رفته‌ و با آقایان خطیب و رنگرز صحبت کرده‌ام. قول همکاری دادند اما تاکنون حتی یک زنگ هم نزده‌اند. مدیرکل ورزش قم هم گفت که وزیر، حسن رنگرز را مسئول پیگیری وضعیت پودنکی کرده اما تاکنون چیزی ندیده‌ایم».

این کشتی‌گیر تیم ملی با وخامت حال جسمانی‌اش از چند هفته پیش در بیمارستان رسالت تهران بستری شده بود. پیکر زنده‌یاد «محسن پودنکی» ساعت ده صبح روز سه شنبه بیستم فروردین از مقابل منزل پدری وی واقع در شهرستان قم، خیابان خیام، کوچه شماره هفت، پلاک ۴١ تشییع و در گلزار این شهر به خاک سپرده خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۲ Comments


 1. moe
  1

  God bless him. when this government doesn’t care about healthy and yonge people and kill them, what to care about a sick athlete.

  god bless iran
  and it’s new generation.


 2. عسگری
  2

  محسن عزیز خبر فقدان تاثر برانگیزت مرا درتبعید بسیار ازار داد و قلبم بشدت برایت سوخت که اینچنین پرپرشدی من بعنوان یک کشتی گیر قدیمی این ضایعه بزرگ را به همسرت و پدر و مادر و خواهران و برادرانت و همه بستگان و فامیل و ملت ایران تسلیت میگویم برای روح پاکت ارامش ابدی و برای بازماندگانت صبر و سلامتی خواهانم محسن عزیز تا زمانیکه عدالت و راستی و درستی به کشورما بازنگردد همچنان باید انتظار این وقایع رداشته باشیم چراکه اکنون دروطنمام هیچ چیز سرجای خودش نیست و جای ارزشها را بی ارزشی گرفته و اگرچنین نبود تو مفیدتر بودی یا یک پیرمرد نود ساله که شبانه روز پزشک مخصوص بالای سراو ایستاده و بهترین داروها و دستگاها های پیشرفته برایش اماده است و درصورت نیازبه اعزام به خارج به سرعت باد همه چیز برایش اماده میشود براستی تاکی ما باید درمقابل چنین بیعدالتی ها خاموش باشیم درهرصورت تو زمان رفتنت نبود و ما یاد و خاطره توراهمیشه گرامی خواهیم داشت.روحت شاد و یادت گرامی باد