Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
سید محمد خاتمی

«خوشحالم که آقای هاشمی می‌آیند»

2013 May 08

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه هفدهم اردیبهشت، «سید محمد خاتمی» در دیدار با شماری از خبرنگاران و اصحاب رسانه، گفت: «خوشحال شدم وقتی دیروز جناب آقای هاشمی گفتند که حاضرند بیایند، البته در صورتی که رهبری مخالف نباشند. درست است اگر رهبری نخواهند هرکس که بخواهد بیاید مشکل ایجاد می‌شود و من می‌گویم چرا رهبر معظم مخالف باشند؟ به گفته ایشان هیچ کس برایشان هاشمی نمی‌شود».

به گزارش سایت رسمی آقای خاتمی، وی افزود که به نظرش، رهبر جمهوری اسلامی «بیش از همه ما جایگاه، نقش،‌ توان و خیرخواهی آقای هاشمی را می‌شناسند و اگر با هماهنگی بیایند، می‌شود به کشور سر و سامان داد و قطعا رهبری می‌خواهند وضع بهتر شود؛ امری که با آمدن جناب آقای هاشمی میسر است».

20130507-khatami-hashemi

رییس دولت موسوم به اصلاحات در توصیف «آیت‌اله هاشمی رفسنجانی» گفت: «جناب آقای هاشمی از ارکان انقلاب و نظام هستند و نقش ممتازی قبل و بعد از انقلاب و در شکل‌گیری و استحکام نظام و جمهوری اسلامی داشته‌اند و هزینه سنگینی نیز پرداخته‌اند. علاقه امام به ایشان بر همه روشن است. ایشان برای برون رفت از بحران ها نقش محوری داشته اند در جنگ، در ساختن کشور و بعد از جنگ، آن هم کشوری که ویران شده بود».

وی افزود: «هاشمی یک سرمایه است و بدون تردید از جمله افرادی [است] که به حقوق و حرمت مردم ایمان دارد و از آن دفاع می‌کند و نیز خواستار عدالت در جامعه است و نیز آمدن ایشان یقینا دیدگاه بین المللی را نسبت به ایران تعدیل می‌کند و همین باعث گشایش یا کم شدن تنگناها می‌شود و نیز ایشان طرفدار فضای باز برای همه جریان‌ها و مدافع تشکل‌ها و بخش خصوصی است».

آقای خاتمی با گفتن این جمله که «مطمئن هستم که اگر همه بخواهیم و همه دستگاه‌ها کمک کنند، آمدن هاشمی به معنی برد همه است و خدا کند چنین شود»، ادامه داد: «خوشحالم آقای هاشمی می‌آیند.»

بیشتر بخوانید:

«در صورت نزاع بین من و رهبری، همه ضرر خواهیم کرد»«در صورت نزاع بین من و رهبری، همه ضرر خواهیم کرد»

«حمله لفظی وزیر اطلاعات به هاشمی و خاتمی»«حمله لفظی وزیر اطلاعات به هاشمی و خاتمی»

«بدون این‌که رهبری بخواهند، مشکلات حل نخواهد شد»«بدون این‌که رهبری بخواهند، مشکلات حل نخواهد شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,