Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
جمهوریت با معیار اسلامی باشد

«خاتمی، هاشمی را مظلوم سال‌های اخیر دانست»

2013 May 09

خبر / رادیو کوچه

«سید محمد خاتمی» صبح روز پنج‌شنبه نوزدهم اردیبهشت، در دیدار با جمعی از دانشجویان گفت: «جناب هاشمی اعلام کردند که آماده‌اند در صورتی که مخالفت رهبری نباشد بیایند. امیدوارم این تصمیم عملی شود. جای‌گاه جناب آقای هاشمی معلوم است. واقعا هم در این سال‌ها مظلوم واقع شده‌اند و ایشان قادر است که به سوی توسعه همه‌جانبه و رفع مشکلات کشور و مردم حرکت کند».

وی ادامه داد: «ان‌شا‌اله فضای سیاسی و فرهنگی هم بازتر خواهد شد و با هماهنگی با بالا می‌توانند خطرات را کمتر کنند. مورد اقبال خوب مردم هم هستند. اگر این واقعه رخ دهد هم به نفع مردم است و هم حاکمیت و نظام و هم جریانات مختلف می‌توانند با امنیت بیشتر در چارچوب قانون حرکت کنند».

khatami

به گزارش «وب سایت رسمی محمد خاتمی»، وی در بخشی از سخنان خود گفت: «به هرحال ما دارای جمهوری اسلامی هستیم که بر آمده از انقلاب است. ما و همه افراد در جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و به قانون پای‌بندیم. من و شما به جمهوری اسلامی معتقدیم ولی می‌گوییم اشکالات آن مرتفع شود. بدترین وضعیت این است که جامعه یک طرف قرار بگیرد و آن چه به نام جمهوری اسلامی است، با نهادهایش در طرف دیگر قرار بگیرد».

رییس دولت موسوم به اصلاحات ادامه داد: «امام فرمودند نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد. خوب طرف دیگر می گوید نااهلان کسانی هستند که آن‌ها را از حکومت بیرون کرده‌ایم و شما نااهلان را گروه دیگری می‌دانید. چطور باید این مساله را حل کرد؟ ما همه جمهوری اسلامی را قبول داریم و اگر بخواهد به هم بخورد به وضعیت بسیار ناگواری پیش می آید.»

آقای خاتمی هم‌چنین گفت: «ما می‌خواهیم جمهوریت سازگار با معیارهای اسلامی تقویت شود. اگر تفکری یا شبه تفکری باشد که بگوید جمهوریت مخالف اسلام است و هرکس غیر این بگوید باید زندان برود و طرد شود این انحراف از اصل است».

وی درباره مساله تایید صلاحیت‌ها گفت: «در مورد صلاحیت هم اولا با معیاری که هست که احراز صلاحیت شود موافق نیستم و بحث‌اش را هم کرده‌ام، بل‌که می‌گویم احراز عدم صلاحیت مانع است. حال چه کنیم، قانون این است که باید احراز صلاحیت شود ولی با کارکردها و روی‌کردهایی نهادی که رسالت اصلی‌اش بی‌طرفی و استقلال است، نه داوری مثبت آنان درباره کسی موجب سرفرازی است و نه قضاوت منفی‌شان موجب سرافکندگی، ولی خوب حالا ریش و قیچی به دست آنان است.»

بیشتر بخوانید:

«خوشحالم که آقای هاشمی می‌آیند»«خوشحالم که آقای هاشمی می‌آیند»

«دستور حمله به کوی دانشگاه را دولت اصلاحات صادر کرد»«دستور حمله به کوی دانشگاه را دولت اصلاحات صادر کرد»

«در صورت نزاع بین من و رهبری، همه ضرر خواهیم کرد»«در صورت نزاع بین من و رهبری، همه ضرر خواهیم کرد»

«انتقاد هادی خامنه‌ای از حمله‌کنندگان به هاشمی و خاتمی»«انتقاد هادی خامنه‌ای از حمله‌کنندگان به هاشمی و خاتمی»

«بدون این‌که رهبری بخواهند، مشکلات حل نخواهد شد»«بدون این‌که رهبری بخواهند، مشکلات حل نخواهد شد»

«هاشمی بهترین فرد برای اجرای برنامه‌های آمریکاست»«هاشمی بهترین فرد برای اجرای برنامه‌های آمریکاست»

«حمله لفظی وزیر اطلاعات به هاشمی و خاتمی»«حمله لفظی وزیر اطلاعات به هاشمی و خاتمی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,