Saturday, 18 July 2015
02 August 2021

«در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن»

2010 February 11

رادیو کوچه

از ساعتی پیش راهپیمایی 22بهمن در سالروز انقلاب ایران  در تهران و دیگر شهرها  آغاز شده است. در حالی‌که 8 ماه از انتخابات ریاست جمهوری ایران می‌گذرد بسیاری راهپیمایی امروز را  محل رویارویی حامیان دولت و مخالفین آن می‌دانند. خبرها از گوشه و کنار ایران حکایت از حضور صدها تن از مخالفین دولت با نمادهای «سبزرنگ» دارد.
میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی از رهبران معترضان پیش از این و با انتشار اطلاعیه و سخنرانی‌هایی خبر از حضور خود در این راهپیمایی داده بودند.
آقای کروبی محل و زمان شروع راهپیمایی خود را  نیز اعلام کرده است.

خبرهای غیر رسمی از درگیری فیزیکی نیروهای موسوم به لباس شخصی و مهدی کروبی و نیز مجروح شدن وی حکایت می‌کند.
خبرگزاری‌های حامی دولت مانند ایرنا(خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی) و فارس(خبرگزاری نیمه رسمی نزدیک به سپاه پاسداران» از صبح امروز غیرفعال شدند و دسترسی به آن‌ها مقدور نیست. از علت داون شدن این دو خبرگزاری اطلاعی در دست نیست.
به گزارش بی‌بی‌سی جمهوری اسلامی صدها خبرنگار داخلی و خارجی برای پوشش خبری این رویداد دعوت کرده است که شاید نشانه اعتماد حکومت نسبت به داشتن دست برتر در این مراسم باشد.

وال استریت ژورنال گزارش داد: «مقام‌های  حکومت ایران از همه هواداران خود خواسته‌اند که در این راهپیمایی شرکت کنند و گفته‌اند که این راهپیمایی پایان بخش موج اعتراضاتی خواهد بود که پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در خردادماه آغاز شد.»

گفتنی است پس از انتخابات پرحاشیه  ریاست جمهوری ایران و پیروزی محمود احمدی‌نژاد بسیاری براین باورند که در نتیجه انتخابات «تقلب» شده است و حتا آقای موسوی و آقای کروبی از نامزدهای شرکت کننده آن را «مهندسی آرا» نامیدند.
معترضان نیز در این هشت ماه از هر فرصتی که به مناسبت‌های مختلف در تقویم وجود دارد مانند سیزده آبان و 16 آذر و روز قدس استفاده می‌کنند و برای تجمع به خیابان‌ها می‌آیند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۲ Comments


  1. ناشناس
    1

    استراتژی ما در ۲۲ بهمن اشتباه بود. برای کفاره ی این اشتباه من تا نوروز ۸۹ نواری سبز به مچ خود میبندم. آیا کسی هست مرا یاری کند.


  2. حسين
    2

    شماها که زر می زنید بیشمارید پس صدها تن یعنی چی؟