Saturday, 18 July 2015
02 August 2021
دستگیری 41 ایرانی در مالزی در ارتباط با قاچاق مواد مخدر در دو ماه گذشته

«دستگیری ایرانیان بیشتری دررابطه با موادمخدر درمالزی»

2010 February 12

رادیوکوچه

با دستگیری های اخیر تاکنون 41 ایرانی در مالزی در ارتباط با قاچاق مواد مخدر در دو ماه گذشته دستگیر شده اند.

به گزارش روزنامه استارمالزی، هفت ایرانی شامل یک زن و (6 مرد) که قصد داشتند، 15 کیلوگرم ماده مخدر کریستال به ارزش 3.8 میلیون رینگیت را قاچاق کنند دستگیر شدند.

این مظنونان در سه عملیات واحد پلیس ضدموادمخدر در بوکیت آمان، سلانگور و فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دستگیر شدند.

دو مرد و یک زن در اولین عملیات حدود ساعت 3.45 بعد از ظهر دوشنبه پس از کشف 4.1 کیلوگرم به ارزش بیش از یک میلیون رینگیت در چمدان‌هایشان در فرودگاه دستگیر شدند.

پس از آن، پلیس،  یک ایرانی را در همان روز در منطقه  «دامن‌سرا» دستگیر و مقدار 3.4 کیلو گرم مواد مخدر به ارزش 850،000 رینگیت را از وی کشف نمود.

در روز سه‌شنبه، پلیس یک ایرانی دیگر را در فرودگاه حوالی ساعت 9:40 دقیقه صبح دستگیر کرد. وی قصد داشت 2 کیلوگرم انواع مواد مخدر به ارزش 500،000 رینگیت را که در 8 بسته در زیر آستر ژاکت زمستانی‌اش مخفی کرده بود وارد کند.

در ساعت 3 بعد از ظهر همان روز ششمین ایرانی با داشتن 2 کیلو ماده مخدر کریستال در چمدانش در فرودگاه دستگیر شد.

هفت ساعت بعد، آخرین مظنون که 4 کیلو ماده مخدر به ارزش 1 میلیون رینگیت را حمل می‌کرد در فرودگاه دستگیر شد.

رئیس پلیس موادمخدر سلانگور، «نورالدین غدیر» گفت: «تمامی مظنونین که در فرودگاه دستگیر شدند به عنوان توریست قصد ورود به کشور را داشتند و از پروازهای دیگری از کشور دیگری قصد ورود را داشتند.»

وی دیروز در یک کنفرانس مطبوعاتی در مرکز پلیس سلانگور گفت: «ما هم‌چنان درحال تحقیق روی این هستیم که آیا آن‌ها به گروه خاصی تعلق دارند یا خیر. ما هم‌چنین بر روی برخی مواد مشکوک هستیم که آیا اختصاص به بازار محلی دارند.»

نورالدین گفت که تا کنون 41 ایرانی در ارتباط با قاچاق مواد مخدر در دو ماه گذشته دستگیر شده‌اند. نور‌الدین گفت که تمامی دستگیرشدگان به مدت 7 روز برای کمک به انجام تحقیقات در بازداشتگاه می‌مانند.

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd617294 click elocon