Saturday, 18 July 2015
02 August 2021
به وسیله ارتش سایبری ایران

«دو سایت خبری کلمه و راه سبز هک شدند»

2010 February 13

واحد خبر / رادیو کوچه

ساعاتی پیش دو سایت «کلمه» و «راه سبز» توسط گروهی موسوم به ارتش سایبری ایران هک شدند. در صفحه‌ای که بر روی این دو سایت قرار گرفته است ذکر شده: « به احترام رفراندومی که در 22 بهمن برگزار شد و مردمی که رای دادند و به احترام ملتی بزرگ و وطنی به نام ایران، بیشتر از این مهره بازی افرادی که خود در آمریکا در امن و امان به سر می‌برند و از شما به عنوان مهره استفاده می‌کنند نباشید».

این گروه هکری هم‌چنین در پایان این صفحه لیست سایت‌های هک شده در این عملیات را ذکر کرده‌اند که در بین آن‌ها به راه سبز، کلمه و تحول سبز اشاره شده است.

پیش از این نیز این گروه در آخرین هک، سایت رادیو زمانه را در حدود 72 ساعت از کار انداخته بودند. یک کارشناس هک در فرانسه به رادیو کوچه گفت که این رشته عملیات‌ها فقط توسط هکر‌های ایرانی انجام نمی‌پذیرد و در برخی از این موارد رد پای هکر‌های حرفه‌ای در خارج از کشور نیز دیده می‌شود که با پرداخت هزینه از آن‌ها بهره جسته می‌شود.

اگر‌چه تاکنون مقامات سپاه تایید و یا تکذیب نکرده‌اند اما بسیاری این گروه را وابسته به گروه‌های سایبری وابسته به سپاه پاسداران که سایت گرداب رسانه آنان است می‌دانند.

اگر‌چه تاکنون مقامات سپاه تایید و یا تکذیب نکرده‌اند اما بسیاری این گروه را وابسته به گروه‌های سایبری وابسته به سپاه پاسداران که سایت گرداب رسانه آنان است می‌دانند

این در‌حالی است که امروز وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که جلوگیری دولت ایران از دست‌رسی آزاد اطلاعات برای شهروندان خوانده شده است، اظهار تاسف کرده و شرکت گوگل نیز اشاره کرده که کاربرانش در ایران امکان بهره‌برداری از سرویس های پست الکترونیکی را به سختی دارند.

حمله به سایت‌ها خبری و رسانه‌هایی که پوشش دهنده اخبار پس از انتخابات ایران بوده‌اند یکی از روش‌های جلوگیری از انتقال اطلاعات به مردم و سایر فعالان به حساب می‌آید. به نظر بسیاری از فعالان وجود رسانه‌های الکترونیکی و جامعه‌های مجازی بیشترین فرصت را برای انتقال اطلاعات وقایع و حوادث پس از انتخابات با توجه به تعطیلی نشریات و رسانه‌های کاغذی ایجاد ‌کرده اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۲ Comments


 1. astm1834
  1

  http://204.93.154.205/

  http://204.93.154.206/
  هیچ سایتی هک نشده ٬ بیخود خبرسازی نکنید.


 2. امان
  2

  خب این کارا برای اینه که آزادی در ایران نزدیک به مطلق است !!