Saturday, 18 July 2015
04 August 2021

«روبات فضانورد و اتومبیل‌ساز ساخته شد»

2010 February 13

سازمان فضایی آمریکا با همکاری شرکت جنرال موتورز اقدام به ساخت روباتی کرده است که هم می‌تواند در ماموریت‌های فضایی و هم در ساخت اتومبیل مورد استفاده قرار گیرد.

این روبات فضانورد که توسط مهندسین و دانشمندان جنرال موتورز و مرکز فضایی جانسون ناسا طراحی شده، روبونات-2 یا R2 نامیده شده که از ترکیب دو واژه «روبات» و «استرونات» (به معنی فضانورد) ساخته شده است و نسبت به روبات‌های پیشین سریع‌تر و دارای فناوری پیچیده‌تری است.

به گزارش سازمان فضایی ایران، شرکت اتومبیل‌سازی جنرال موتورز پیشتر در دهه 60 میلادی در فعالیت‌های فضایی شرکت جسته و در ساخت سامانه‌های ناوبری ماموریت‌های آپولو و ماه‌نورد Lunar Rover مشارکت داشته است.

به گفته رئیس مرکز فضایی جانسون ناسا، این روبات‌ها می‌توانند در کنار فضانوردان به کار گرفته شده و یا به مکان‌هایی که برای ارسال انسان پرمخاطره هستند فرستاده شده تا قابلیت‌های بشر در اکتشافات فضایی را افزایش دهند.

این اقدام با توجه به پیشنهاد اخیر باراک اوباما به کنگره آمریکا مبنی بر لغو ماموریت‌های سرنشین‌دار ناسا به ماه می‌تواند جایگزین مناسبی برای انجام مطالعات آزمایشگاهی بر سطح سایر کرات سماوی باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,