Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
محمدرضا عارف

«با انتخابات اخیر، ادعای تقلب بی‌اساس شد»

2013 June 24

خبر / رادیو کوچه

«محمدرضا عارف» معاون اول دولت موسوم به اصلاحات و کاندیدای انصراف‌داده‌ی انتخابات ریاست جمهوری ۹۲، بعد از ظهر یکشنبه دوم تیر در جمع اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه صنعتی شریف گفت: «با این حماسه‌ای که مردم در انتخابات خلق کردند، ادعای تقلب و دروغ در انتخابات کشور بی‌اساس شد و بنده معتقدم که این انتخابات، انتخابات آینده را بیمه کرد».

به گزارش «خبرگزاری تسنیم»، آقای عارف افزود: «به طور قطع انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ بر عزت ما در دنیا اضافه کرد که اگر بخواهم آن را با یک واژه وصف کنم، می‌توان گفت که ما این انتخابات بحران‌زدایی کرده‌ایم».

mohammadreza-aref

وی ادامه داد: «حماسه‌ای که در این دوره از انتخابات توسط مردم خلق شد تا حدودی توانست فشارهای بین‌المللی را کاهش داده و ما را در یک مسابقه برد-برد قرار دهد که در این مسابقه همه احساس برد می‌کنند».

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «در سال ۸۸ گاهی ارزش‌ها زیر سوال رفت اما ما در این دوره از انتخابات شاهد بودیم که حتی در محافل دانشگاهی حماسه‌ای خلق شد و دانشجویان نیز از این انتخابات ابراز رضایت کردند».

وی با ذکر این که «نتیجه این دوره از انتخابات قابل پیش‌بینی نبود»، افزود: «فضای ۲۴ خرداد ۹۲ با فضای دوم خرداد ۷۶ متفاوت است. در این انتخابات کار باارزشی انجام شد و مردم ظرفیت خود را نشان دادند».

دکتر عارف همچنین گفت: «این انتخابات ظرفیت نظام و آمادگی مردم را نشان داد و مردم ثابت کردند ‌مانند همیشه از مسوولین خیلی جلوتر هستند».

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه همه ما دانشگاهیان باید رئیس‌جمهور منتخب را در تشکیل کابینه یاری کنیم، گفت: «شرط لازم برای پرداختن به مطالبات مردم و همه اقشار جامعه یک دولت قوی و مقتدر است که بتواند شرایط را برای پیشرفت مهیا کند‌ البته وظیفه دانشگاهیان این است که به دولت جدید کمک کنند، اما نباید پیشنهادات و کمک‌ها طوری باشد که آقای روحانی احساس کند ‌شخصی به او برای کابینه تحمیل شده است».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,