Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
مدیرکل اطلاعات استان مدعی شد

«کشف یک شبکه تروریستی در استان فارس»

2013 June 26

خبر / رادیو کوچه

عصر سه‌شنبه چهارم تیر، مدیرکل اطلاعات استان فارس در یک نشست خبری که به مناسبت نیمه شعبان و روز سربازان گمنام برگزار شد، از «شناسایی، شکار و متلاشی کردن» یک شبکه در این استان خبر داد که به گفته‌ی وی قصد ترور، بمب‌گذاری و حمله‌ به شعب اخذ رای در زمان انتخابات را داشته‌اند.

به گزارش «خبرگزاری فارس»، مدیر کل اطلاعات استان فارس که از وی با نام «کریمی» یاد شده‌ است، گفت که این شبکه «گسترده و پیچیده تروریستی و جاسوسی، تحت حمایت و هدایت سازمان جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای مرتجع منطقه» بوده و «اقدامات تروریستی خبیثانه‌ای از قبیل ترور، بمب‌گذاری در مراکز نماز جمعه و حمله به شعبه‌های اخذ رای و تجمع‌های مردمی، در ایام برگزاری انتخابات» را در دستور کار مجموعه خود قرار داده بود.

ettelaat-20130626-thumb

آقای کریمی همچنین از ضربه‌زدن به یک هسته فعال وابسته به گروهی با نام «تندر» خبر داد. به نظر می‌رسد اشاره مدیر کل اطلاعات استان فارس به گروه تندر، همان انجمن پادشاهی ایران است که «فتح‌اله منوچهری» (فرود فولادوند) آن را بنیان نهاده بود.

آقای فولادوند به همراه دو همراه خویش به نام‌های« الکساندر ولی‌زاده» و «ناظم اشمیت» از تاریخ هفدهم ژانویه سال ۲۰۰۷ در استان حکاری کشور ترکیه، در نزدیکی مرز ایران ناپدید شد. بر اساس گزارشی که سازمان عفو بین الملل منتشر کرده است، به نظر می‌رسد که «این سه نفر توسط ماموران امنیتی جمهوری اسلامی ربوده شده و در ایران زندانی‌اند».

بیشتر بخوانید:

«پرونده شکایت از مشایی به وزارت اطلاعات ارسال شد»«پرونده شکایت از مشایی به وزارت اطلاعات ارسال شد»

«وزارت اطلاعات از انهدام یک شبکه جاسوسی خبر داد»«وزارت اطلاعات از انهدام یک شبکه جاسوسی خبر داد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,