Saturday, 18 July 2015
21 January 2021

«جی‌میل مشکل سرویس خود برای ایرانیان را حل می‌کند»

2010 February 16

ترجمه / رادیو کوچه

کاربران ایرانی برای دسترسی به جی‌میل خود با مشکل رو به رو هستند.

شرکت گوگل روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد خبر یک روزنامه که گفته بود «شرکت مخابرات ایران برای همیشه دسترسی به ایمیل را قطع خواهد کرد» را دنبال می کند.

این شرکت طی اطلاعیه‌ای گفت: «ما از کاربران ایرانی شنیدیم که آن‌ها برای دسترسی به جی میل با مشکلاتی مواجه هستند»

گوگل در این اطلاعیه ادامه داد: «هرگاه که ما با قطع سرویس‌های خود مواجه می‌شویم، سعی می‌کنیم در سریع‌ترین زمان ممکن آن‌را بر طرف کنیم چون ما به شدت عقیده داریم که مردم در تمام نقاط باید دسترسی به ارتباط  آزادانه آن لاین را داشته باشند. متاسفانه برخی چیزها در کنترل ما نیست.»

این گفته گوگل پس از گزارش وال استریت جورنال منتشر شد که در گزارشی نوشته بود: «شرکت مخابرات ایران می‌خواهد برای همیشه دسترسی به جیمیل را معلق کند و قصد دارد خدمات پست الکترونیکی داخلی را برای مردم ایران فراهم کند.»

این روزنامه گزارش داده که یک مسوول ایرانی گفته: «این کار برای بسط فن آوری اینترنت بومی و ایجاد حس صداقت بین مردم و دولت است.»

این گفته در هنگام سی و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی و طرح انجام تظاهرات ضد دولتی از سوی مخالفان اعلام شده است. بعد از ماه ژوئن حامیان اپوزیسیون از هر گونه فرصت برای به راه اندازی تظاهرات بر ضد محمود احمدی‌نژاد که بر اساس باور آن‌ها  انتخاب 12 ژوئن وی با تقلبات گسترده همراه بوده استفاده کرده‌اند.

رهبر اپوزیسیون میر حسین موسوی و مهدی کروبی از حامیان خود خواسته بودند که در روز پنجشنبه حضور انبوهی داشته باشند.

ده‌ها نفر کشته و صدها زخمی در تظاهرات پس از انتخابات ریاست جمهوری بر جای مانده است. در آخرین شورش هشت نفر در درگیری بین پلیس و تظاهرات کنندگان در 27 دسامبر کشته شدند. این زمانی بود که حامیان مخالفان از مراسم عاشورا برای انجام تظاهرات ضد حکومتی استفاده کرده بودند.

گفتنی است هم‌اکنون حامیان مخالفان در ایران از شبکه‌های اجتماعی نظیر آنچه که گوگل دارد، یوتوب، تویتر و فیس بوک و دیگر سایت‌ها برای فعالیت‌های ارتباطی خود استفاده می‌کنند.

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,