Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
علی مطهری

«جنبش سبز با نظام آشتی کرد، ضرورتی برای ادامه حصر نیست»

2013 July 06

خبر / رادیو کوچه
«علی مطهری» نماینده اصول‌گرای مجلس شورای اسلامی در مصاحبه‌ای که روز شنبه پانزدهم تیرماه منتشر شد، گفت که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲، ضرورتی برای ادامه حصر «برخی افراد» وجود ندارد.
آقای مطهری در مصاحبه خود با سایت «خبر آنلاین»، در پاسخ به این سوال که «شما فکر می‌کنید فضا به سمت تلطیف شدن پیش خواهد رفت؟» گفت: «به نظر من بعد از این انتخابات و با توجه به آشتی ملی که در جامعه پیدا شد، ضرورتی برای ادامه برخی تصمیمات از جمله حصر برخی افراد وجود ندارد. دلایل امنیتی هم برای ادامه این کار از این پس قانع کننده نیست. چون قبلا می‌گفتند آزادی این‌ها ممکن است باعث فعال شدن جنبش سبز و اخلال در امنیت کشور شود ولی الان بخش اعظم جنبش سبز با نظام آشتی کرده است و ضرورتی برای ادامه این حصر نیست».

motahari-
وی ادامه داد: «هرچند قبلا بارها اعلام کرده‌ام که اساسا حصر بدون محاکمه، نباید انجام می‌شد. آقایان موسوی و کروبی اگر محاکمه می‌شدند و فرضا به چند سال زندان محکوم می‌شدند، چون از خود دفاع کرده بودند و حرف‌هایشان را زده بودند و حقایق برای مردم روشن شده بود، وجهه حقوقی و قانونی داشت اما به طور کلی مجازات بدون محاکمه از نظر حقوق شهروندی و از نظر قوانین مردود است.»
«علی مطهری» افزود: «در عین حال این کار باید با تدبیر انجام شود و از روی احساسات و هیجان نباید باشد. با تدبیر و گفت و گوی آقای روحانی با مقامات امنیتی و قضایی باید به مرور این کار انجام شود. خیلی هم نباید عجله کرد بلکه باید سعی کنیم که این کار با کمترین هزینه انجام شود».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,