Saturday, 18 July 2015
21 June 2021

«جان باختن ندا آقاسلطان برنده جایزه بهترین فیلم خبری»

2010 February 16

رادیو کوچه

فیلم صحنه جان باختن ندا آقاسلطان برنده جایزه بهترین فیلم خبری سال شد.
این جایزه از مجموعه جوایز روزنامه‌نگاری «جورج پولک» است که هر ساله در رشته‌های مختلف روزنامه‌نگاری از جمله گزارش خارجی، گزارش رادیویی، گزارش تلویزیونی، گزارش اقتصادی، گزارش کارگری، گزارش اینترنتی، تصویر خبری و چند رشته دیگر به برگزیدگان اعطا می‌شود.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، این نخستین بار است که اهدا کنندگان جایزه جورج پولک فردی ناشناخته را به عنوان یکی از برترین گزارشگران خبری سال بر می گزینند و مورد تقدیر قرار می دهند.
به گزارش بی‌بی‌سی جان دارنتون، که سرپرستی هیات اعطا کننده جایزه را برعهده دارد، با صدور بیانیه ای گفته است که اگرچه فیلم کوتاه جان دادن ندا آقا سلطان توسط فردی ناشناخته ضبط و منتشر شد، اما میلیونها نفر در سراسر جهان بیینده آن بوده اند و این اثر به «تصویری نمادین از مقاومت مردم ایران» تبدیل شده است.

در این بیانیه آمده است که «اعطای جایزه به این فیلم به منزله بزرگداشت این واقعیت است که در جهان امروز، یک رهگذر عادی مجهز به دوربین تلفن همراه می تواند با بهره برداری از شبکه های اجتماعی اینترنتی حاصل کار خود را در اختیار همگان قرار دهد.»
گفتنی است جوایز جورج پولاک، توسط دانشگاه لانگ آیلند اهدا می‌شود و از معتبرترین جوایز برای روزنامه‌نگاران آمریکایی و خارجی به شمار می‌رود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,