Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
با قرار وثیقه

«دیپلمات بازداشت‌شده‌ی ایرانی آزاد شد»

2013 July 15

خبر / رادیو کوچه

روز یکشنبه بیست‌وسوم تیرماه، «هوشنگ پوربابایی» وکیل‌مدافع «باقر اسدی»، از آزادی این دیپلمات بازداشت‌شده‌ی ایرانی به قید وثیقه خبر داد.

به گزارش «خبرگزاری دانشجویان ایران»(ایسنا)، آقای پوربابایی با اعلام این خبر، اظهار کرد: «موکلم روز یکشنبه بیست و سوم تیر ماه، با صدور قرار وثیقه از زندان آزاد شد».

«باقر اسدی» دیپلمات ارشد ایرانی در ماه مارس گذشته در تهران بازداشت شده بود.

به گزارش «رویترز»، بازداشت «باقر اسدی» که پیش‌تر در دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل (نیویورک) فعالیت می‌کرد و از اعضای دبیرخانه گروه دی-هشت مستقر در استانبول نیز بود، احتمالا با انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه ٩٢ مرتبط بود؛ با این حال منبع این خبرگزاری گفته بود که از دلیل دستگیری وی اطلاعی در دست نیست.

باقر اسدی (سمت چپ)، عکس: لویی چاربونو/رویترز

باقر اسدی (سمت چپ)، عکس: لویی چاربونو/رویترز

«باقر اسدی» دیپلمات ۶١ ساله ایرانی در سال ٢٠٠٣ میلادی توسط «کوفی عنان»‌ دبیرکل پیشین سازمان ملل برای عضویت در گروهی از افراد برجسته که رابطه جامعه مدنی با سازمان ملل را بررسی می‌کرد، انتخاب شده بود.

رویترز می‌گوید که آقای اسدی در ژانویه ٢٠٠۴ طی مقاله‌ای که در نیویورک تایمز منتشر شده بود، دیدگاه‌های خود را به روش اصلاح‌طلبانه آقای خاتمی نزدیک دانسته و بابت تبعات منفی قدرت گرفتن محافظه‌کاران در ایران، هشدار داده بود.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت یک دیپلمات ارشد ایرانی در تهران»«بازداشت یک دیپلمات ارشد ایرانی در تهران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,