Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
وکلای درویش‌ها و مدیران سایت مجذوبان

«به احکام صادره اعتراض نمی‌کنیم»

2013 July 18

خبر / رادیو کوچه

پس از ابلاغ احکام محکومیت زندان برای هفت تن از وکلای درویش‌های گنابادی و مدیران سایت مجذوبان نور از طرف شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست «قاضی صلواتی»، این افراد اعلام کردند که قصد اعتراض به احکام صادر شده را ندارند.

به گزارش «سایت مجذوبان نور» که اخبار مربوط به دراویش گنابادی را پوشش می‌دهد، پس از ابلاغ احکام محکومیت مجموع ۵۶ سال حبس برای هفت تن از وکلای دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور، این افراد به وکلا و خانواده خود اعلام کردند که : «گرچه این احکام را غیرعادلانه می دانیم اما اعتراض به این احکام را بیهوده دانسته و قصد تقاضای تجدید نظر نداریم».

آن‌ها همچنین عنوان داشتند که: «ما تقریبا از برخورداری از دادرسی در شرایط قانونی و عادلانه ناامید شدیم، بارها درخواست فراهم شدن شرایط عادلانه و بر اساس قانون که حق مسلم هر متهم برای دفاع از خود است را خواستار شدیم اما هرگز محقق نشد، چرا که این احکام حاصل قضاوت نیستند بلکه نسخه های تحمیلی وزارت اطلاعات هستند که تنها از طریق دستگاه قضا ابلاغ شده است، بنابراین اعتراض به آنها معنا و مفهومی نخواهد داشت».

بر اساس حکم صادر شده توسط «قاضی صلواتی»، «حمید رضا مرادی سروستانی» (مدیر سایت مجذوبان نور و از فعالان حقوق دراویش) به ۱۰ سال و شش ماه حبس تعزیری، «رضا انتصاری» (عکاس خبری و فعال حقوق دراویش و از مدیران سایت) به ۸ سال و شش ماه حبس تعزیری و آقایان «مصطفی دانشجو» (وکیل دراویش و از مدیران سایت)، «فرشید یداللهی فارسی» (وکیل دادگستری و از مدیران سایت)، «امیر اسلامی» (وکیل دادگستری و از مدیران سایت)، «امید بهروزی» (وکیل دراویش و از مدیران سایت) و «افشین کرم پور» (حقوقدان و از مدیران سایت) هر کدام به ۷ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

همچنین این افراد از بابت تکمیل مجازات به ۵ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها، احزاب، فرق و فعالیت در مطبوعات، رسانه‌ها و فضای مجازی نیز محکوم شده‌اند. اتهامات این افراد تشکیل گروه غیرقانونی مجذوبان نور به قصد بر هم زدن امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام ، توهین به رهبری و معاونت در اخلال در نظم عمومی اعلام شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,